Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Borguľa predstavil program obnovy chodníkov v Starom Meste

august 08, 2017 - 12:31
Vytvorením fondu na rekonštrukcie chodníkov ako špeciálnej položky v staromestskom rozpočte chce bratislavský mestský a staromestský miestny poslanec Martin Borguľa riešiť situáciu v súvislosti so zničenými chodníkmi v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto.

Povedal to na dnešnom brífingu s tým, že v Starom Meste sa podľa neho rekonštruujú postupne jednotlivé cesty, ale len málokedy sa popri tom opravia aj priľahlé chodníky. Zároveň predstavil aj program obnovy chodníkov, ktorého súčasťou bude spomínaný fond. "Do fondu by mali ísť peniaze z prenájmu alebo predaja prebytočného majetku mestskej časti," uviedol Borguľa. Uznesenie s návrhom vytvoriť takýto fond chce predložiť na septembrové zasadnutie miestneho zastupiteľstva.

Program obnovy chodníkov by mal podľa Borguľu obsahovať niekoľko bodov s cieľom riešiť tento problém systémovo a dlhodobo. “Prvým bodom by malo byť vytvorenie takzvaného dizajnového manuálu chodníkov ako záväzného dokumentu s jednotným vizuálom a riešením všetkých potrebných náležitostí vrátane bezbariérových chodníkov. Ďalej zaviazať starostu, aby pri každej rekonštrukcii cesty požadoval aj obnovu priľahlého chodníka, ako aj zaviazať stavebníka, aby pri každej rekonštrukcii budovy bol povinný opraviť tiež priľahlý chodník. A neposlednom rade vytvoriť spomínaný fond na obnovu chodníkov ako špeciálnu rozpočtovú položku v rámci staromestského rozpočtu,“ uzavrel Borguľa.

- - Inzercia - -