Dnes je utorok, 07.júl 2020, meniny má: Oliver
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Záujemcovia si budú môcť opäť vyskúšať dobrovoľnícku prácu

august 09, 2017 - 09:45
Záujemcovia si budú môcť opäť vyskúšať dobrovoľníctvo a zapojiť sa do aktivít mimovládnych organizácií počas Bratislavského týždňa dobrovoľníctva 2017, ktorý sa uskutoční 16. až 22. septembra.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) už odštartovalo kampaň, počas ktorej sa do projektu môžu zapájať mimovládky, školy, nadácie, ale aj jednotlivci či skupiny občanov. Hlavným cieľom podujatia je propagácia dobrovoľníctva a dobrovoľníckych aktivít medzi verejnosťou na Slovensku a umožniť ľuďom získať pozitívnu skúsenosť s dobrovoľníctvom. „Pevne veríme, že sa nám prostredníctvom organizácií, s ktorými celoročne spolupracujeme, podarí vytvoriť také množstvo rôznorodých dobrovoľníckych príležitostí, v akom bude mať šancu sa nájsť naozaj každý. Chceme, aby tí, ktorí sa rozhodnú zapojiť, získali dobrý pocit a silný zážitok, ktorý dobrovoľníctvo skutočne prináša,“ uviedla vo vyhlásení Gabriela Podmaková, výkonná riaditeľka BDC.

Do týždňa dobrovoľníctva sa zapoja všetky kraje na Slovensku, kde budú akciu organizovať regionálne dobrovoľnícke centrá. Takmer všetky tieto centrá sa podľa Podmakovej v tomto roku zosynchronizovali a výsledkom je jednotná mediálna kampaň a spoločný týždeň venovaný dobrovoľníctvu. Záujemcovia sa môžu zapojiť do rôznych aktivít. Môžu napríklad pomôcť s maľovaním izieb v domove pre seniorov, s verejnou zbierkou, s obnovou zruinovaného trenažéra pre záchranárske psy, s opravou bicyklov či vysádzaním kvetov. „ V rámci Bratislavského týždňa dobrovoľníctva sa bude možné s predstaviteľmi organizácií stretnúť aj na Trhu dobrovoľníctva v Starej tržnici v Bratislave alebo priamo v organizáciách počas Dňa otvorených dverí,“ dodala Soňa Tatić, projektová manažérka BDC. Potenciálni dobrovoľníci sa tak dozvedia viac o organizáciách a ich dobrovoľníckych programoch a podľa toho sa potom môžu rozhodnúť, či chcú v organizácii pomáhať aj po skončení Bratislavského týždňa dobrovoľníctva.

Zaregistrovať sa alebo si vybrať vhodnú dobrovoľnícku aktivitu možno už teraz na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk . Záujemcovia sa môžu prihlásiť na tie aktivity, ktoré najviac vyhovujú ich kritériám.

- - Inzercia - -