Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Mesto pokračuje v opravách ciest

august 11, 2017 - 16:47
Hlavné mesto pokračuje aj počas leta v opravách ciest, aktuálne obnovuje Lamačskú cestu, Uzbeckú aj Bratislavskú ulicu.

 Ako informovala Iveta Kešeľáková z Kancelárie primátora hlavného mesta SR Bratislava, opravu Lamačskej cesty, ako aj Uzbeckej a Bratislavskej ulice by mali dokončiť do polovice augusta, dokončenie prác na ostatných cestách a komunikáciách predpokladá magistrát na koniec novembra.

Pri oprave Lamačskej cesty pôjde o dvojfázovú opravu komunikácie. V prvej etape opravia ľavý jazdný pruh od križovatky po ľavé odbočenie na Dúbravskú cestu v dĺžke približne štyristo metrov. Opravu vozovky od zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) Patrónka v smere centrum v dĺžke približne sto metrov urobia v rámci druhej etapy.

Pri oprave komunikácie na Bratislavskej ulici pôjde o opravu cesty v celkovej dĺžke približne 429 metrov v úseku od križovatky s ulicou Československých tankistov po čerpaciu stanicu Slovnaft. Na Uzbeckej ulici budú opravovať 199-metrový úsek cesty od Železničnej ulice po supermarket Billa. Pri oprave oboch komunikácií odfrézujú asfaltové vrstvy vozovky a položia nový asfaltový kryt, pričom premávka bude usmernená prenosným dopravným značením.

Čo sa týka opravy chodníkov, koncom júla začali opravovať chodník na Šintavskej ulici v mestskej časti Bratislava - Petržalka v dĺžke 520 metrov od zastávky MHD Šintavská po Budatínsku. Opravu chodníka by mali dokončiť do konca augusta. Oprava komunikácie pre chodcov spočíva v odstránení pôvodnej asfaltovej vrstvy a položení nového asfaltového krytu. Taktiež zahŕňa doplnenie slepeckej dlažby na zastávke MHD Holíčska, ako aj predĺženie nástupiska o približne desať metrov.

Momentálne opravujú tiež zastávky MHD, a to na Námestí F. Liszta, Patrónke a Brnianskej ulici. V pondelok 14. augusta začnú aj s prácami na zastávke MHD Valašská, kde budú upravovať povrch a pokladať nový betónový kryt. Ukončenie prác je naplánované na september.

Od apríla už mesto opravilo cesty Rožňavská, Hradská, Prievozská, Tomášikova, Podunajská, Krajná, Detvianska, Dopravná, nadjazd Vajnory, Osloboditeľská, Pri mlyne, Karloveská, Repašského, Panónska a Bratská v rozsahu 60-tisíc štvorcových metrov. Súčasťou opravy povrchu vozovky na vajnorskom nadjazde bolo aj vybudovanie novej cyklotrasy, ktorá tam doteraz nebola. Doteraz opravili približne tritisíc štvorcových metrov chodníkov a do konca prázdnin plánuje mesto opraviť chodník na Ulici 29. augusta, na Námestí SNP, na Špitálskej ulici a tiež nástupisko pod Mostom SNP.

Bratislava má v správe miestne komunikácie I. a II. triedy v celkovej dĺžke 449 kilometrov (4,38 milióna m2) vrátane inžinierskych objektov, to znamená 295 kilometrov chodníkov, 249 zastávok MHD, 257 ník, 1 228 priechodov pre chodcov, 101 mostov, 175 križovatiek, 28 lávok pre peších a 24 podchodov, ako aj štátne cesty II. a III. triedy a nájazdy na štátne cesty. Celkovo plánujú v tomto roku opraviť 27 kilometrov ciest, deväť kilometrov chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD. Mesto na tieto opravy vyčlenilo šesť miliónov eur z vlastných zdrojov.

- - Inzercia - -