Dnes je utorok, 18.december 2018, meniny má: Sláva
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovak Floorball Cup 2K17

august 27, 2017 - 17:04
Tento víkend sa konal 2. ročník najväčšieho florbalového turnaja na Slovensku, Slovak Floorball Cup 2K17. Turnaja sa zúčastnil rekordný počet tímov - 108, ktoré si zahrali v šiestich kategóriách - Muži PRO, muži, ženy, juniori, dorastenci a mladší žiaci.

Prekonať hranicu sto tímov sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu inému slovenskému florbalovému turnaju. Do Bratislavy zavítali tímy až z 13 krajín, ktorými sú: Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina, Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Holandsko, Francúzsko, Rusko, Turecko.

Uplynulého prvého ročníka sa zúčastnilo 41 tímov zo 7 krajín. SFC 2K17 si tento rok pripravil niekoľko noviniek. Druhý ročník Slovak Floorball Cupu 2K17 podporila v pozícii generálneho partnera národná lotériová spoločnosť TIPOS.

Do prestížnej mužskej PRO kategórie prijal pozvanie účastník play-off švajčiarskej extraligy - Kloten-Bülach Jets, či popredné české tímy - Tatran Střešovice, FBC Ostrava. Svoju premiéru na medzinárodnej scéne zažije turecká výprava z klubu FGSK, ktorá vyslala do Bratislavy juniorský a ženský tím.

Účastníci turnaja sa tešili z koncertu Majka Spirita na Magio pláži, farebného behu v spolupráci s Farbám neujdeš, dvoch turnajových párty, grilovačky, bezplatných vstupov do muzeí a galérii, bezplatného vstupu do ZOO, zľavnených vstupov na kúpalisko Tehelné pole.

Turnaj Slovak Floorball Cup 2K17 sa odohral v siedmich halách - Elán, Mladosť, Dom Športu, Mlyny, PKO, FTVŠ, Hant aréna. Všetky finálové zápasy sa odohrali v Hant aréne, ktorá ma kapacitu približne 5 000 divákov.

Hralo sa aj na jednom špeciálnom florbalovom povrchu značky Gerflor, na ktorom sa odohrávajú zápasy svetového šampionátu alebo kvalifikácii. Účastníci si  zmerali sily medzi sebou aj v nájazdovej súťaži Shootout Challenge, po ktorej víťazná dvojica získala hodnotné florbalové ceny.

- - Inzercia - -