Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ružinovské hodové slávnosti 2017

september 07, 2017 - 09:57
MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú všetkých Ružinovčanov na tradičné Ružinovské hodové slávnosti. Organizátori aj tento rok pripravili trojdňové hodovanie, ktoré začne už v piatok 22. septembra 2017.

Ružinovské hodové slávnosti zaháji v piatok gospelový koncert troch speváckych dív z USA s názvom Sister Soul. Hostia si budú môcť vypočuť známe piesne ako Amazing Grace, Let It Rise, Oh Happy Day, Glorious a mnohé iné. Členky Sister Soul okrem mnohých vlastných projektov hudobne spolupracovali aj s umelcami ako Celine Dione, Whitney Houston, či BB King. Koncert bude o 19.00 h v Kostole sv. Vincenta de Paul. Vstupenky na tento koncert si záujemcovia môžu zakúpiť v sieti Ticketportal.

Sobotný program Ružinovských hodov začne v Parku Andreja Hlinku slávnostným otvorením starostom MČ Ružinov Dušanom Pekárom a zástupcami partnerských miest Ružinova zo Znojma (ČR), Umagu (HR) a Tapolca (HU). Nadšencov cyklistiky už tradične čaká Ružinovská hodová cykločasovka o 13.00 h. Návštevníci sa môžu taktiež tešiť na vystúpenia hudobných zoskupení partnerských miest – Jazz Hunters zo Znojma, Gold Orleans z Tapolca a Blue Dream z Umagu. Nasledovať bude koncert skupiny Gipsy Čáve, folkovej country skupiny Nezmaři, či kapely Lojzo. Vrcholom večera bude koncert legendy slovenskej pop-music, Richarda Müllera. Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravený retro koncert kapely Zenit s hitmi Pigi čaj, či Keď ťa nechá dievča, kolotoče a hodová diskotéka. Počas programu bude v sobotu poobede súbežne v Parku A. Hlinku prebiehať aj obľúbený Rodinný trh Ružinovčanov, ktorý prinesie možnosť predať či nakúpiť rôzne športové či domáce potreby a oblečenie.

Nedeľný program začne o 11.00 h slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul. Priaznivci športu si prídu na svoje na FitCamp Challenge Day - crossfitovej súťaži vo Fitcampe, či na IV. ročníku Ružinovskej jedenástky od 12.30 h v areáli FK Interu Bratislava. Kultúrny program otvorí o 15.00 h starosta Ružinova spolu so zástupcami cirkví, ktoré pôsobia v Ružinove. Divákom sa ďalej predstavia talentovaní žiaci zo SZUŠ Prokofievova, DFS Trávniček a Prvosienka, ako aj FS Karpaty. Na hlavnom pódiu sa diváci môžu tešiť na akustický koncert frontmana kapely Iné Kafe, Vratka Rohoňa unplugged. Tie najlepšie tanečné ska piesne zaznejú v podaní skupiny Polemic. Záver Ružinovských hodových slávností bude patriť kapele No Name. Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravený koncert ľudovej hudby Fidlikanti, kolotoče a hodová diskotéka.

- - Inzercia - -