Dnes je štvrtok, 21.jún 2018, meniny má: Alojz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Verejnosť môže využívať zrekonštruovanú plaváreň v Rači

september 10, 2017 - 13:06
Verejnosť môže využívať ďalšiu plaváreň v hlavnom meste, je ňou zrekonštruovaná plaváreň na Strednej odbornej škole (SOŠ) hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9 v bratislavských mestských častiach Rača a Vajnory.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, rekonštrukcia plavárne trvala päť mesiacov, ukončili ju 31. júla a stála takmer 382-tisíc eur.

Rekonštrukcia plavárne na SOŠ hotelových služieb a obchodu sa podľa Forman začala 27. februára a zahŕňala opravu bazénovej haly, bazénového telesa, šatní, ako aj technologickej časti.

BSK zároveň 4. septembra ukončil rekonštrukčné práce školského bazénu na Gymnáziu Ladislava Novomeského v mestskej časti Bratislava - Ružinov, kde vymenili a doplnili bazénovú technológiu, ako filtre, čerpadlá a rozvody. V súčasnosti je v skúšobnej prevádzke a od 11. septembra ho odovzdajú do užívania. Okrem žiakov v ňom dostane priestor na plávanie aj verejnosť. Rekonštrukcia bazéna stála takmer 111-tisíc eur.

Obnovy sa v najbližších mesiacoch dočká aj bazén na Strednej odbornej škole (SOŠ) Stavebnej a geodetickej na Drieňovej ulici v mestskej časti Bratislava - Ružinov. V druhej polovici septembra kraj podpíše zmluvu so zhotoviteľom rekonštrukčných prác a termín ukončenia všetkých prác vrátane zateplenia objektu bazéna je apríl 2018. Predpokladaná suma opravy je vyše milión eur. Rekonštrukčné práce budú zahŕňať opravu bazénovej haly, bazénového telesa, šatní, technologickej časti, vybudovanie novej elektroinštalácie, zateplenie objektu bazéna, opravy strechy nad objektom bazéna, zhotovenie novej vzduchotechniky a opravu vonkajšej kanalizácie.

- - Inzercia - -