Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bezplatnú právnu poradňu v Karlovej Vsi otvoria 13. septembra

september 12, 2017 - 10:51
Po letných mesiacoch právna poradňa bratislavskej mestskej časti Karlova Ves opäť otvorí dvere v stredu 13. septembra. Ľudia si môžu prísť po bezplatnú radu do kancelárie na 1. poschodí miestneho úradu. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

Rady budú obyvateľom Karlovej Vsi poskytovať od 14:00 do 17:00. Čas od 14:00 do 15:30 je vyhradený pre vopred objednaných občanov.  Od 15:30 do 17:00 poradňu otvoria každému obyvateľovi s trvalým pobytom v Karlovej Vsi podľa poradia, v akom prídu. Právna poradňa je k dispozícii občanom vždy druhú stredu v mesiaci.

Najmä starší obyvatelia, ktorých trápia finančné ťažkosti, tak bezplatne získajú právne poradenstvo v majetkoprávnych veciach, pri dedičstve, riešení susedských sporov či problémoch týkajúcich sa správy bytov. Právna poradňa nenahrádza služby notárov ani advokátskych kancelárií, nezastupuje občanov v súdnych ani iných správnych konaniach, nevypracováva žiadne podania alebo návrhy právnych úkonov.

Právna poradňa v Karlovej Vsi funguje od vlaňajšieho apríla a otvárajú ju raz za mesiac. Viac ako ročné fungovanie poradne prinieslo niekoľko zistení. „Kým mladí ľudia doplácajú zvyčajne na nešetrné narábanie s financiami, staršia generácia zase mnohokrát doplatí na vlastnú dobrosrdečnosť,“ uvádza mestská časť s tým, že radiť sa ľudia chodia s rôznymi problémami. Obzvlášť citlivou skupinou sú starší ľudia, ktorí sa dostali do ekonomických problémov.

Právnici pripomínajú, aby boli najmä starší ľudia pri nakladaní s majetkom opatrní. „Upozorňujeme ich, aby si dobre premysleli, či chcú robiť prevody s majetkom, aby sa na sklonku života neocitli v majetkovej alebo finančnej tiesni,“ vysvetľuje vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník, ktorý právnu poradňu vedie. Do finančných ťažkostí môžu ľudí dostať napríklad aj neuvážené pôžičky, zvlášť tie od nebankových subjektov. Človek sa môže zamotať do špirály pôžičiek, ktoré môžu viesť až k exekúciám. Právnici preto radia dobre si premyslieť na čo a akú pôžičku si vezmeme.

- - Inzercia - -