Dnes je utorok, 14.júl 2020, meniny má: Kamil
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ľudom v Rači spred domu bezplatne odvezú plastový a papierový odpad

september 12, 2017 - 17:53
Majiteľom rodinných domov v bratislavskej mestskej časti Rača budú spred domu bezplatne odvážať plastový a papierový odpad.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Rače Eva Miklánková, novinku bude samospráva robiť v rámci služby Zelený taxík, ktorá v Rači funguje od apríla 2016. Taxík funguje každú stredu a za poplatok odváža ľuďom spred domu biologicky rozložiteľný alebo objemný odpad. Od 19. septembra pribudne pre občanov Rače možnosť nechať si spred domu odviezť aj plastový a papierový odpad, avšak s tým rozdielom, že za túto službu nebudú platiť.

“Občania, ktorí majú o odvoz papiera a plastu spred domu záujem, sa musia nahlásiť na oddelení životného prostredia račianskeho úradu a dodať potrebné dokumenty. Potom už stačí každý párny utorok vyložiť pred dom riadne zabalený papierový a plastový odpad tak, aby sa nerozfúkal a neznečistil okolie a stredisko čistoty račianskeho úradu to odvezie na zberný dvor,“ uviedla Miklánková.

Nová služba je rovnako ako v prípade zberného dvora a odvozu biologicky rozložiteľného a objemného odpadu určená výhradne pre osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v Rači so splnenou povinnosťou zapojenia sa do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave.

- - Inzercia - -