Dnes je pondelok, 09.december 2019, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pre zastavenie prác na Špitálskej sa niektoré linky MHD vrátia na pôvodné trasy

september 16, 2017 - 12:59
Pre zastavenie stavby rekonštrukcie električkovej trate na Špitálskej ulici v hlavnom meste SR Bratislave a zároveň sprejazdnenia križovatky Ulica 29. augusta-Špitálska sa od pondelka 18. septembra vrátia niektoré linky MHD na pôvodné trasy.

Na pôvodnú trasu po Ulici 29. augusta sa vrátia linky č. 202, 212, N61 a N72. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Stavebné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici v pondelok dočasne zastavili. Ministerstvo dopravy a výstavby SR rozhodlo, že stavba opravy električkovej trate nie je povolená v súlade so zákonom, pretože v procese sú viaceré pochybenia. „Prvostupňový orgán musí celú stavbu nanovo prerokovať so všetkými zúčastnenými, doplniť dokazovanie a nanovo povoliť,“ uviedlo ministerstvo vo svojom stanovisku.

Nové stavebné konanie v prípade opravy električkovej trate na Špitálskej ulici oznámi Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vtedy, keď Ministerstvo dopravy a výstavby SR vráti BSK dokumentáciu. „V novom konaní vydá BSK rozhodnutie,“ uvádza kraj vo svojom stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa Lucia Forman.

Pre stavebné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici od 1. augusta presmerovali električkové linky 3, 4 a 9 obojsmerne. Opravujú úsek od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova - Americké nám. – Špitálska. DPB na začiatku odhadoval práce na tri mesiace. Pre zastavenie prác však môžu práce trvať aj dlhšie.

Cieľom opravy je komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť. Projekt rieši opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení. Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH je spoločnosť EUROVIA SK, a.s. DPB bude rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financovať zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

- - Inzercia - -