Dnes je štvrtok, 21.február 2019, meniny má: Eleonóra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po letnej pauze štartuje Galéria mesta Bratislava akcie k výstavám

september 20, 2017 - 23:23
Galéria mesta Bratislavy pozýva do konca septembra na sprievodné podujatia k svojim výstavám mamy na materskej dovolenke a aj rodiny s malými deťmi. Ako informovala Galéria mesta Bratislavy (GMB), už tento piatok a sobotu popoludní očakávajú rodiny s deťmi. Zároveň sa každé piatkové doobedie tešia na mamičky s kočíkmi.

Konkrétne v piatok 22. september o 16:30 privítajú na špeciálnom programe Rodinná GMB rodiny s deťmi vo veku štyri až šesť rokov a v sobotu 23. septembera od 15:00 sa galeristi tešia na rodiny so sedem až 11-ročnými deťmi. Obe podujatia sa uskutočnia v expozíciách galérie v Pálffyho paláci na Panskej 19 a tento raz budú venované výstave Don Quijote. Výstava sleduje zobrazovanie legendárnej postavy románu Miguela de Cervantesa „Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha“ v dielach, ktoré vznikli na Slovensku v 20. a 21. storočí. Ústrednou postavou tvorivého ateliéru však bude kôň nebojácneho rytiera.

Podujatie S kočíkom do galérie sa v GMB po letnej pauze uskutoční tento piatok a následne aj o týždeň, v piatok 29. septembra, vždy so začiatkom o 10:00. Mamičky na materskej dovolenke čaká v expozícii galérie v Pálffyho paláci na Panskej 19 venovanej podobám Dona Quijota v slovenskom výtvarnom umení hľadanie rôznych podôb literárnych postáv „bojovníka s veternými mlynmi“ a jeho verného spoločníka Sancha Panzu. V ateliéri sa ich obrázky pokúsia rozhýbať a pomocou špeciálnej aplikácie vytvoriť animovaný film. S deťmi mamičkám pomôžu galerijné dobrovoľníčky.

Na podujatia je potrebná rezervácia na vzdelavanie@gmb.sk. Viac informácií možno nájsť na http://www.gmb.sk/sk/content/rodiny a na http://www.gmb.sk/sk/content/s-kocikom-do-galerie. GMB okrem toho pravidelne pripravuje programy pre seniorov a školy.

- - Inzercia - -