Dnes je štvrtok, 21.február 2019, meniny má: Eleonóra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ružinovské hodové slávnosti ponúknu hudbu, jedlo aj šport

september 20, 2017 - 16:41
Nadchádzajúci víkend sa v bratislavskej mestskej časti Ružinov uskutočnia Ružinovské hodové slávnosti, ktoré návštevníkom prinesú hudobné koncerty, športové podujatia aj gastronomické pochúťky.

Ako ďalej informoval Stanislav Šenc z Útvaru pre styk s verejnosťou miestneho úradu Bratislava - Ružinov, slávnosti budú od piatka 22. do nedele 24. septembra v Parku Andreja Hlinku a pred Domom kultúry Ružinov.

Slávnosti odštartuje v piatok o 19:00 v Kostole sv. Vincenta de Paul gospelový koncert speváčok zo Spojených štátov amerických Sister Soul. Sobotný program bude pokračovať v Parku Andreja Hlinku slávnostným otvorením podujatia starostom Ružinova Dušanom Pekárom a zástupcami partnerských miest Ružinova z českého Znojma, chorvátskeho Umagu a maďarského Tapolca. Nadšencov cyklistiky čaká 10. ročník Ružinovskej hodovej cykločasovky so štartom o 13:00 na Ružinovskej ulici. Na ružinovských hodoch vystúpia umelci z partnerských miest - Jazz Hunters zo Znojma, Gold Orleans z Tapolca a Blue Dream z Umagu. Nasledovať bude koncert skupiny Gipsy Čáve, folkovej country skupiny Nezmaři či kapely Lojzo. Vrcholom večera bude koncert speváka Richarda Müllera. Počas programu bude v popoludňajších hodinách v Parku Andreja Hlinku aj Rodinný trh Ružinovčanov, na ktorom budú môcť ľudia predať alebo kúpiť rôzne športové či domáce potreby a oblečenie.

Nedeľný program sa začne svätou omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul o 11:00 a po nej si prídu na svoje priaznivci športu na crossfitovej súťaži FitCamp Challenge Day či na 4. ročníku futbalového zápasu pod názvom Ružinovská jedenástka od 12:30 v areáli Futbalového klubu Inter Bratislava. Pred domom kultúry budú kolotoče a diskotéka. Na hlavnom pódiu sa divákom predstaví frontman kapely Iné Kafe Vratko Rohoň, skupina Polemic a záver Ružinovských hodových slávností bude patriť kapele No Name.

- - Inzercia - -