Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slovenské národné múzeum vo štvrtok porozpráva o 60 rokoch kozmonautiky

september 20, 2017 - 23:38
Okrúhlemu 60. výročiu kozmonautiky je venovaný štvrtkový podvečer v bratislavskom sídle Slovenského národného múzea (SNM) na Vajanského nábreží.

V Objavovni Prírodovedného múzea SNM bude od 17:30 prednášať Jana Plauchová z Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, ktorá je okrem svojej odbornej práce známa aj ako autorka sci-fi literatúry. Prednášku voľne prístupnú všetkým záujemcom venuje blížiacemu sa 60. výročiu vypustenia prvej umelej družice Zeme - Sputniku 1 a jeho nasledovníkom. Sputnik 1 odštartoval zo Zeme na jej orbit 4. októbra 1957 o 19:28:34. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Maštenová z Prírodovedného múzea SNM.

Prednáška venovaná Sputniku 1 a jeho nasledovníkom je úvodnou prednáškou Európskej noci výskumníkov, na ktorej hlavný program pozýva Prírodovedné múzeum SNM o týždeň, v piatok 29. septembra. V poradí 11. ročník medzinárodnej akcie Festival vedy - Európska Noc výskumníkov sa nesie v znamení podtitulu Made by science (Vyrobené vedou, pozn. redakcie) a ponúkne prezentácie moderných metód a výsledkov širokého spektra odborov prírodných vied. Počas Noci výskumníkov, budú všetky expozície a výstavy Prírodovedného múzea SNM otvorené od 9:00 do 23:00. Viac o podujatí možno nájsť na webstránke SNM, http://www.snm.sk/.

Foto: www.snm.sk

- - Inzercia - -