Dnes je štvrtok, 21.február 2019, meniny má: Eleonóra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cigánski diabli uvedú muzikál, aký tu ešte nebol!

september 25, 2017 - 14:10
Nový slovenský muzikál z dielne autorskej dvojice Ernest Šarközi – Jaroslav Moravčík bude mať premiéru 22. októbra 2017 na Novej scéne v Bratislave.

Neobvyklú podobu má pripravovaný muzikál Prekliatie autorskej dvojice Ernest Šarközi (námet, hudba, texty) a Jaroslav Moravčík (dramaturgia, choreografia, réžia). Obaja celkom prirodzene so sebou na scénu priniesli aj umelecké súbory, ktorých sú súčasťou.

Ernest Šarközi je cimbalistom Cigánskych diablov, jedinečného hudobného súboru, ktorý 10 rokov svojej existencie má na svojom konte stovky vystúpení vystúpení na piatich kontinentoch, zlaté a platinové platne a množstvo iných ocenení.

Popredný slovenský choreograf a režisér Jaroslav Moravčík prichádza s vlastným tanečným súborom Atašé, unikátnym telesom tvorených špičkovými slovenskými tanečníkmi, ktorí vynikajú dynamikou a uiniverzálnosťou tanečného prejavu.

Prekliatie je muzikálom v podobe hudobno-tanečnej feérie, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emćiami a virtuozitou nabitá hudba v bravúrnej interpretácii Cigánskych diablov.

Nosná myšlienka príbehu spočíva v nekonečnom súboji dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti, života a smrti. Bude to pastva pre uši, ale aj oči, čomu napomáhajú kostýmy, scénografia, svetelné, zvukové a jazykové efekty, aké si súčasné publikum už prirodzenie žiada.

Vo svojej prvej veľkej roli sa predstaví 17-ročná Vanessa Šarköziová, ktorá o pripravovanom predstavení povedala: „To prekliatie som ja. Bude to plné temperamentu, preklínaní, cigánskej kultúry a ukáže sa tam úplne všetko.” Ďalšími sólistami budú Katarína Ivanková a Karol Csino

- - Inzercia - -