Dnes je utorok, 25.február 2020, meniny má: Frederik, Frederika
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obnovu dvoch podchodov v Petržalke chcú dokončiť v novembri

október 01, 2017 - 13:40
Práce na obnove zničených podchodov pre chodcov na Záporožskej ulici a na Dolnozemskej ceste v bratislavskej Petržalke pokračujú, dokončiť by ich chceli do konca novembra tohto roka.

S opravou dvoch petržalských podchodov začalo mesto v druhej polovici augusta. V rámci prác zrenovovali steny, zabezpečili aj nové omietky a nátery. Nanovo natreli a vyčistili aj stropy. Podľa Šafárikovej práce budú ďalej pokračovať výmenou elektrických rozvodov a elektrických rozvádzačov. Hlavné mesto chce v oboch priestoroch zabezpečiť nové osvetlenie s LED technológiou a steny chcú natierať antigraffiti náterom. Vymeniť chcú aj strechy a v záverečnej etape renovácie týchto podchodov chcú opraviť podlahy vo vstupoch pre imobilných občanov a kočíky. Na každý podchod vyčlenil bratislavský magistrát 150-tisíc eur.

Okrem týchto dvoch priestorov chcú tento rok začať aj s obnovou podchodu na bratislavskom Trnavskom mýte. Cieľom je kompletne ho vynoviť nielen po funkčnej stránke, ale aj architektonickej a zmeniť ho na bezpečný verejný priestor. Podchod, bez eskalátorov, bude mať za nájomné jedno euro na pätnásť rokov firma Immocap Group, rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác.

Bratislavský magistrát investuje do obnovy eskalátorov milión eur. "Ak pôjde všetko podľa plánu, podchod na Trnavskom mýte by mal začať slúžiť Bratislavčanom a turistom už na jar 2018," uviedla za investora Petra Kollár Volfová. Investor chce v podchode vytvoriť prevádzky pre okoloidúcich ľudí, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu, ale aj pre ľudí, ktorí idú do tržnice alebo do blízkeho obchodného centra.

- - Inzercia - -