Dnes je nedeľa, 22.júl 2018, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ružinov pokračuje v rekonštrukcii základných škôl

október 09, 2017 - 14:41
Zatepľovanie škôl už stálo tento rok mestskú časť viac ako milión eur.

Bratislavská mestská časť Ružinov pokračuje v zatepľovaní základných škôl. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová, mestská časť už zateplila Základnú školu Medzilaboreckú ako aj telocvičňu na Základnej škole Mierovej v Prievoze. Pridali sa tak k Základnej škole Kulíškova, Nevädzová a Vrútocká, ktoré mestská časť už takto zrekonštruovala.

Na Základnej škole Medzilaborecká zateplili fasádu všetkých piatich pavilónov a taktiež zateplili aj strechy na dvoch z nich. Ružinov už tento rok zateplil základnú školu na Kulíškovej a Medzilaboreckej ulici a telocvičňu na Základnej škole Mierová. Podľa starostu Ružinova Dušana Pekára samospráva už v minulosti na školách zrekonštruovala sociálne zariadenia, vymenila okná ako aj opravila elektroinštaláciu. “Logicky sme sa tak pustili aj do zatepľovania budov a postupne ich zateplíme všetky,“ uviedol Pekár. Zatepľovanie škôl už stálo tento rok Ružinov viac ako milión eur.

Vlani Ružinov zateplil a zrekonštruoval strechu jednej z budov na Základnej škole Nevädzová a opravil hydroizoláciu a časť strechy hlavnej budovy na Základnej škole Mierová. V roku 2015 mestská časť zrekonštruovala strechu telocvične na Základnej škole Ostredková a na dvoch pavilónoch Základnej školy Medzilaborecká.

Foto: Shutterstock.com

- - Inzercia - -