Dnes je nedeľa, 22.júl 2018, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sobotná vražda v Starom Meste nebol terorizmus, tvrdí Gašpar

október 10, 2017 - 12:28
Z procesných úkonov, ktoré zatiaľ polícia vykonala, môžu tvrdiť, že zločinec bol kresťan.

Sobotná vražda v Bratislave nebol terorizmus, tvrdí to prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. „Informácie, ktoré boli na sociálnych sieťach, že ide o islamistu, že je to nelegálny migrant, ktorý sem prišiel, prípadne, že voči nemu vedú azylové konanie, nie sú pravda a sú to zavádzajúce informácie,“ spomenul dnes Gašpar na tlačovej konferencii v Bratislave s tým, že teroristický motív vraždy polícia vylučuje.

Z procesných úkonov, ktoré zatiaľ polícia vykonala, môžu podľa Gašpara tvrdiť, že zločinec bol kresťan. O tom, či sa obvinený priznal, policajti hovoriť nechceli, pretože stále pokračuje vyšetrovanie. Útok si podľa polície pamätal a hladina alkoholu u zločinca bola vyše 1,1 promile. Ako ďalej policajti uvádzajú, obvinený muž doteraz nebol na Slovensku trestaný. Čo páchateľ vypovedal, polícia prezradiť nechce.

Polícia uvádza, že útočník je 37-ročný občan Slovenskej republiky, pôvodom z Indie. V roku 2004 sa oženil so Slovenkou a s manželkou žil v Indii. V roku 2008 prišiel na Slovensko a v roku 2012 požiadal o udelenie občianstva. V roku 2015 dostal po trojročnom procese slovenské občianstvo. Útočník pracuje na manažérskej pozícii v zahraničnej IT spoločnosti.

Z hľadiska bezpečnosti a posilnenia policajných hliadok v meste Gašpar spomenul, že Slovensko je v druhom stupni teroristického ohrozenia. Policajti sú preto hlavne na podujatiach, kde je veľa ľudí a chodia hliadkovať aj tam, kde v minulosti nechodili, i na miestach, kde by sa mohli vyskytnúť útoky. „Dúfam, že opatrenia budú také, aby sme nemuseli konštatovať, že sme niekde urobili chybu,“ poznamenal.

Polícia obvinila útočníka z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu so zločinom ťažkej ujmy na zdraví. Poškodeného Bratislavčana, ktorý zraneniam podľahol, a občana Ukrajiny obvinený údajne napadol po predchádzajúcom verbálnom konflikte. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest na 15 až 20 rokov.

- - Inzercia - -