Dnes je nedeľa, 22.júl 2018, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Tip na predstavenie: Divadelná komédia Klamstvo

október 10, 2017 - 13:55
Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Vychutnajte si divadelnú komédiu, ktorá sa, tak ako náš život, odohráva medzi týmito dvomi mantinelmi. Herecký koncert o živote na hrane predvedú výborní Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun.

Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica je však nesvoja, pretože krátko pred tým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia pred morálnu dilemu: urobí svojej priateľke väčšiu službu ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Michel sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Pierre po večeri odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Michela k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu. Podarí sa im nakoniec ohraničiť, kde začína lož a kde končí pravda?

“Stará téma, ktorá bola, je, a bude vždy aktuálna - pravda a lož. Medzi tým je strašne veľa možností. Veríme, že diváci si vyberú tie lepšie. Že lož nebude taká milosrdná, a že pravda nemusí byť taká bezohľadná. Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde,” hovoria tvorcovia predstavenia, ktorého réžie sa zhostil Eduard Kudláč.

4. 12. (pondelok)

Štart: 19:00 hod.

Lístky kúpite TU.

- - Inzercia - -