Dnes je nedeľa, 22.júl 2018, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zastávka MHD na Špitálskej nebude tam, kde ju pôvodne navrhovali

október 11, 2017 - 10:36
Zastávka mestskej hromadnej dopravy (MHD) na električkovej trati na Špitálskej ulici v hlavnom meste Bratislave nebude tam, kde ju pôvodne navrhovali.

Návrh na zastávku bol na Špitálskej 33, nie veľmi ďaleko od dočasnej zastávky Kamenné námestie. Tento návrh sa však stretol s námietkami od obyvateľov, ktorí na tomto mieste žijú. Zatiaľ nie je však isté, kde nová zastávka bude. Ako na dnešnom brífingu uviedol riaditeľ odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ladislav Csáder, zastávku bude riešiť Dopravný podnik Bratislava (DPB) v samostatnom konaní.

Novinárov dnes kraj informoval aj o tom, že trať by chceli mať dokončenú predbežne do 15. novembra. „Vypísali sme nové stavebné konanie, teraz beží 15-dňová lehota, počas ktorej to má byť vyvesené,“ spomenul Csáder s tým, že potom bude lehota sedem dní na podanie pripomienok alebo odvolaní. Tieto práce sa však týkajú len opravy električkovej trate, výmeny koľají a napájacích vedení a ich súčasťou nie je budovanie plánovanej zastávky. Dopravný podnik Bratislava vo svojom dnešnom stanovisku uvádza, že etapu od Ulice 29. augusta po Kamenné námestie by mali ukončiť do konca tohto týždňa. Po tomto termíne ešte bude DPB dokončovať práce na električkovej trati a bude rekonštruovať nástupný ostrovček na existujúcej zastávke Mariánska. Od pondelka robia úsek električkovej trate od Ulice 29. augusta za križovatku Mickiewiczova – Americké námestie. Od pondelka 16. októbra v tomto úseku kompletne vylúčia individuálnu dopravu, vjazd budú mať len obyvatelia a prevádzky.

Práce na električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave pokračujú od 26. septembra. Stavebné práce na oprave električkovej trate začiatkom septembra dočasne zastavili. Ministerstvo dopravy a výstavby SR rozhodlo, že stavba električkovej trate nie je povolená v súlade so zákonom, pretože v procese sú viaceré pochybenia. Pre stavebné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici od 1. augusta presmerovali električkové linky 3, 4 a 9 obojsmerne. Opravujú úsek od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova - Americké nám. – Špitálska. Cieľom opravy je komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť. Projekt rieši opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení. Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH je spoločnosť EUROVIA SK, a.s. DPB bude rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financovať zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

Foto: Shutterstock.com

- - Inzercia - -