Dnes je štvrtok, 20.september 2018, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Resocializačné stredisko RETEST oslavuje 20 rokov

október 12, 2017 - 12:58
V týchto dňoch oslavuje resocializačné stredisko RETEST 20. výročie svojho založenia. Zariadenie hlavného mesta je na Slovensku ojedinelým svojho druhu. Ide o malé zariadenie so špecifickou klientelou pre drogovo a inak závislých občanov nad 18 rokov. V priebehu dvadsiatich rokov sa využitím služieb resocializačného zariadenia RETEST pokúsilo sa o nový začiatok takmer štyristo klientov.
,,Program trvá 18-24 mesiacov a je rozvrhnutý do šiestich fáz. Od druhej fázy sa klienti zapájajú do pracovného procesu v zamestnaní na trvalý pracovný pomer a zároveň pokračujú v resocializačnom programe. Ľudia úspešne integrovaní do bežného života spoločnosti sú dôkazom toho, že tento model starostlivosti sa pri hodnotení histórie činnosti zariadenia RETEST ukazuje ako efektívny a zmysluplný,“ informoval riaditeľ zariadenia RETEST Kamil Bartoň.
 
Zariadenie RETEST sa snaží kopírovať rodinný model fungovania resocializačnej komunity a je určené plnoletým osobám bez rozdielu pohlaví s kapacitou 13 miest. Základná filozofia jeho programu vychádza už od jeho založenia z presvedčenia, že ľudia so závislosťou sa musia učiť novým zručnostiam potrebným  pre dlhodobú abstinenciu v prostredí, v ktorom budú reálne fungovať aj po ukončení resocializačného programu a konfrontovať sa s týmto prostredím.  
 
Zariadenie RETEST predstavuje kvalitnú, profesionálnu starostlivosť ľuďom závislým od návykových látok, ktorí sa dostali do problémov a  bez pomoci iných sa nedokážu zaradiť do spoločnosti. RETEST funguje od roku 1997 na Ľadovej ulici v Bratislave. Hlavné mesto zariadenie toto resocializačné stredisko zriadilo v roku 2007, keď ho prevzalo od mestskej časti Bratislava - Staré mesto. Pri príležitosti výročia založenia sa 29. septembra uskutočnilo výročné stretnutie a koncert Miriam Kaiser v priestoroch Divadla Ticho a spol. v Bratislave.

- - Inzercia - -