Dnes je piatok, 22.marec 2019, meniny má: Beňadik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Devíne bude v nedeľu lampiónový sprievod

október 19, 2017 - 13:12
Lampióny i zdobenie tekvíc budú súčasťou kultúrneho podujatia, ktoré pre svojich obyvateľov pripravuje bratislavská mestská časť Devín.

 Akcia bude v nedeľu 22. októbra od 15:30 na námestí pred Domom kultúry v Devíne. Ak bude pršať, podujatie bude v Dome kultúry. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Začiatok lampiónového sprievodu naplánovali na 16:30. Záujemcovia, ktorí budú chcieť vyrezávať a zdobiť tekvice, si môžu priniesť náradie na vyrezávanie i rôzne ozdoby.

Jesennú akciu pre ľudí pripravuje aj bratislavská mestská časť Dúbravka. Tretí ročník Dúbravskej šarkaniády bude v sobotu 21. októbra o 15:00 na Pekníčke. Vítané sú všetky doma vyrobené šarkany, draky, vtáky i lienky. „Súťažiť sa bude o najzaujímavejšieho ručne vyrobeného šarkana a aj šarkana, ktorý vyletí najvyššie,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová s tým, že ak bude pršať, akcia nebude. Šarkany budú požičiavať aj na mieste, vstup na podujatie je voľný.

Lampióny rozžiaria v piatok aj bratislavské Námestie slobody. Priestor bude plný svetla z približne sto lampiónov a rozsvietia aj fontánu Družba. Kultúrne podujatie pre rodičov s deťmi, žiakov a mládež bude v piatok 20. októbra od 18:00 do 20:00. Agentúru SITA o tom informovala Iveta Kešeľáková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu. Hlavným bodom kultúrneho programu na Námestí slobody v okolí fontány bude súťaž v hľadaní desiatich lampiónov s darčekom vo vnútri. Tým, ktorým sa podarí nájsť výherný lampión s cenou, darček odovzdajú na mieste. Okrem súťaže v podvečernom programe na námestí vystúpia umelci, ktorí predvedú svetelnú šou. Súčasťou programu pre deti bude aj cirkusový workshop a cvičenie s rôznymi zábavnými cirkusovými prvkami.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -