Dnes je piatok, 29.máj 2020, meniny má: Vilma
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni 2017: Zavŕšenie historicky prvým workshopom!

október 20, 2017 - 17:23
Týždeň Bratislavských módnych dní by Mercedes Benz sme ukončili skutočne výnimočne. Venovali sme ho historicky prvému workshopu, ktorý sme venovali finále projektu Nové tváre módnej scény.

Počas dvojhodinového dopoludnia sa v priestoroch Mestského divadla Pavla Orságha Hviezdoslava stretli odborníci na módu, ale aj študenti a blogeri. Svojou prítomnosťou nás poctili Fabrice Raoul, zakladateľ a koordinátor študentských stáži francúzskej vysokej školy MOD´SPE Paris Cental Europe, akademická maliarka a predsedkyňa poroty Iveta Lederer, kostýmová výtvarníčka a podpredsedkyňa poroty Bratislavských módnych dní Simona Vachálková, študenti francúzskej vysokej školy MOD´SPE Paris Central Europe a tohtoroční finalisti projektu Nové tváre módnej scény.

Program workshopu odštartovala príhovorom pani Mária Reháková, riaditeľka Agentúry Promotion a hlavná organizátorka Bratislavských módnych dní. ,,Dnes sme sa tu nestretli pre to, aby sme hodnotili priebeh celých BMD, ale pre to, aby sme zhodnotili ten výnimočný, finále projektu Nové tváre módnej scény,“ uviedla.

workshop052.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Fabrice Roul zhodnotil projekt

Zakladateľ a koordinátor študentských stáží francúzskej vysokej školy MOD´SPE Paris Central Europe, ktorá do projektu venovala výhru v podobe 32-hodinového odborného programu bol z finálového večera nadšený. ,,Celý večer prevýšil moje očakávania. Bol som veľmi očarený kvalitou a prácou mladých návrhárov. Niektoré modely boli vysoko profesionálne, iné zasa kreatívne. Všetci zúčasnení majú šancu preraziť v oblasti módy a biznisu.“

workshop031.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Finalisti projektu si vybrali jeden z modelov, ktorý predvádzali počas finálového večera a opäť predstavili svoje kolekcie. Prezradili, čím sa pri ich tvorbe inšpirovali a následne ostal priestor na diskusiu medzi prítomnými, ktorí kládli množstvo zaujímavých otázok. Spoločne sme tak zhodnotili a prediskutovali tvorbu každého zo zúčastnených.

workshop036.jpg

Foto: 
Ramon Leško

workshop039.jpg

Foto: 
Ramon Leško

workshop043.jpg

Foto: 
Ramon Leško

workshop044.jpg

Foto: 
Ramon Leško

workshop045.jpg

Foto: 
Ramon Leško

workshop046.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Dopoludnie plné inšpirácie a diskusie zavŕšila pani Mária Reháková prekvapením v podobe možnosti predviesť plesové šaty finalistov na Exkluzívnej prehliadke Bratislavských módnych dní 18. decembra 2017 a spoločnosť Lenovo Slovakia sa rozhodlo venovať ďalší Yoga Book finalistovi projektu Viktorovi Vargovi.

 

- - Inzercia - -