Dnes je štvrtok, 18.október 2018, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Od 1. novembra monitorujú v rámci zimnej údržby krajské cesty

november 06, 2017 - 13:48
Situáciu na cestách II. a III. triedy sledujú dvadsaťštyri hodín denne štyri dispečerské stanice v Malackách, Senci, Pezinku a Bratislave.

Od 1. novembra monitoruje správca komunikácií v Bratislavskom kraji Regionálne cesty Bratislava situácie na cestách v rámci zimnej údržby. Ako informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, situáciu na cestách II. a III. triedy sledujú dvadsaťštyri hodín denne štyri dispečerské stanice a to stredisko Malacky, Senec, Pezinok a Bratislava.

Správca komunikácií upravuje cesty nepretržite, podľa potreby a v závislosti od počasia. V rámci dôležitosti sú prioritne udržiavané hlavné ťahy, cesty, ktoré využíva autobusová doprava, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy. Údržbu vykonáva na všetkých cestách II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji, v celkovej dĺžke 512 kilometrov a na stotridsiatich mostoch.

Správca zabezpečuje posyp vozoviek, odstraňovanie snehu z vozovky, odstraňovanie cestných prekážok, službu a pohotovosť, zimné značenie a ochranu pred závejmi ako aj čistenie ciest po zimnej údržbe. Na štyroch strediskách pre zimnú sezónu 2017/2018 pripravili osemnásť mechanizmov. Posypový materiál spĺňa požiadavky platných technických noriem, právnych predpisov v oblasti ochrany zdravia ľudí, ochrany spotrebiteľa a ochrany životného prostredia.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -