Dnes je štvrtok, 18.október 2018, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Linku 97 medzi Petržalkou a Mlynskými nivami zrušia

november 09, 2017 - 15:04
Linku 97 mestskej hromadnej dopravy (MHD) v hlavnom meste SR Bratislave, ktorá spája Petržalku s Mlynskými nivami, pre nízku vyťaženosť zrušia. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva s tým, že linka bude posledný deň jazdiť v nedeľu 12. novembra.

Trojmesačné testovacie obdobie autobusovej linky 97 sa skončilo 31. júla. Bratislavský magistrát uvádza, že priemerná vyťaženosť novej autobusovej linky je pod päť percent a mesačne na ňu potrebujú 200-tisíc eur. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes tieto informácie povedal poslancom s tým, že je na nich, či túto linku zachovajú alebo ju zrušia. Bežná vyťaženosť liniek bratislavskej MHD je od tridsať do štyridsať percent.

Hlavné mesto zavedením novej autobusovej linky vyšlo v ústrety petícii Petržalčanov, ktorí žiadali o obnovenie pôvodnej trasy linky číslo 95 až na Šafárikovo námestie. Keďže táto možnosť sa pre čerpanie eurofondov na prvú etapu električkovej trate do Petržalky nedala uskutočniť, mesto skúšobne spustilo túto alternatívu. Mestský poslanec Oliver Kríž, ktorý stojí za petíciou Petržalčanov, dnes poznamenal, že nevýhodou tejto linky je to, že nejde na Šafárikovo námestie. Ako dodal, žiadna linka MHD nie je podľa neho vyťažená na sto percent. Nakoniec však poznamenal, že ak už poslanci linku 97 zrušia, mohli by predĺžiť linku 93. Tá v súčasnosti jazdí z hlavnej stanice na Vyšehradkú ulicu, Kríž ju požadoval predĺžiť až po nemocnicu Antolská. Zastupiteľstvo však tento návrh nepodporilo.

Linka číslo 97 bude ešte do nedele spájať najväčšiu bratislavskú mestskú časť s autobusovou stanicou. Zároveň je aj prepojením Petržalky s centrom mesta, keďže Mlynské nivy sú na jeho východnom okraji. Linka číslo 97 jazdí z petržalskej Vyšehradskej ulice, až po zastávku Farského na Bosákovej ulici má rovnaké zastávky ako linka číslo 95. Od Farského pokračuje cez Bosákovu, Most Apollo, Košickú a Mlynské nivy na autobusovú stanicu. Naspäť jazdí cez Dostojevského rad, Landererovu, Most Apollo, Einsteinovu a Jantárovú cestu.

- - Inzercia - -