Dnes je streda, 17.október 2018, meniny má: Hedviga
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Mesiac úcty k starším ukončilo divadelné predstavenie v Radošinskom naivnom divadle

november 10, 2017 - 14:31
Hlavné mesto spolu s Radou seniorov hlavného mesta SR Bratislavy pripravili pre bratislavských seniorov ako symbolickú bodku nielen za októbrom, Mesiacom úcty k starším, ale aj na záver tohtoročného Seniorfestu v Bratislave predpremiéru divadelného predstavenia Radošinského naivného divadla Besame mucho. Toto kultúrne podujatie sa uskutočnilo vo štvrtok 9. novembra o 15:00 h v Radošinskom naivnom divadle za hojnej účasti seniorov v publiku, ktorým sa pred začiatkom predstavenia prihovoril aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

,,Nielen počas Mesiaca úcty k starším by sme mali byť všímaví voči tým občanom, ktorí sú v seniorskom veku a patria do života v meste ako ktokoľvek iný. Snažíme sa v hlavnom meste venovať problémom starších spoluobčanov, aby sa v ňom cítili dobre a šťastne. Chceme im poskytovať služby, aké zaslúžia. Mesto je organizmus, v ktorom vieme vzájomne fungovať, iba ak vzájomne pracujeme na dobrých riešeniach pre lepší život v meste,“ spomenul primátor.

pri.jpg

Foto: 
bratislava.sk


Seniorfest venovaný starším Bratislavčanom sa z mesačného stal takpovediac celoročným festivalom. Podujatie bolo symbolickým oficiálnym zakončením Mesiaca úcty k starším. Okrem toho, že išlo predpremiérové uvedenie hry Radošinského naivného divadla venovanej práve starším občanom Bratislavy, bolo štvrtkové predstavenie Besame mucho výnimočné tým, že z vyplnených anketových lístkov k predstaveniu boli na jeho záver vyžrebovaní výhercovia ďalších vstupeniek na predstavenie do tohto divadla spolu s REVUE RND č. 24. Okrem toho sa mali diváci možnosť po predstavení zúčastniť aj zaujímavej besedy s vedúcou osobnosťou Radošincov Stanislavom Štepkom.

image.jpg

Foto: 
bratislava.sk


Významným podujatím festivalu Seniorfestu v Bratislave býva v októbri udeľovanie ocenení Senior roka 2017 pre tých významných Bratislavčanov – seniorov, ktorí sa aktívne angažujú a skvalitňujú život Bratislavčanom. Tento rok si toto prestížne ocenenie z rúk primátora odniesli 6 Bratislavčania: Jozef Kšiňan, Mária Winkláreková, Miro Gregor, Mgr. Peter Blaho, Ing. Arch. Štefánia Krumlová, JUDr. Peter Čepec.

Ďalším z významných podujatí Seniorfestu v meste býva projekt Letnej Bratislavskej univerzity seniorov v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave, keď sa Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca v auguste premení na prednáškovú miestnosť. Tento rok boli prednášky zamerané na tieto témy: Baroková Bratislava za čias Márie Terézie ‒ Zlatý vek, Dunaj – dominanta Bratislavy, Hudba v živote človeka a Starostlivosť o duševné zdravie seniorov. 

Podujatia pre seniorov v rámci Seniorfestu sa konajú priebežne počas celého roka s cieľom vtiahnuť a zapájať staršiu generáciu do aktívneho života. Významnou úlohou samosprávy je prispievať k aktívnemu starnutiu dôchodcov a k vytváraniu dostatočných príležitostí pre ich spoločenské vyžitie s cieľom vyzdvihnúť ich užitočnosť pre spoločnosť, podporovať aktívne starnutie, zvýšiť jeho uznanie, solidaritu medzi generáciami, vitalitu a dôstojnosť všetkých ľudí.

133.jpg

Foto: 
bratislava.sk

- - Inzercia - -