Dnes je štvrtok, 18.október 2018, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Na Hubeného v Rači vznikne multifunkčné detské ihrisko s pitnou fontánkou

november 12, 2017 - 20:43
Na Hubeného ulici v bratislavskej mestskej časti Rača vznikne multifunkčné detské ihrisko s pitnou fontánkou.

Ako uviedla hovorkyňa Rače Eva Miklánková, dodávateľ už začal so stavebnými prácami a rekonštrukciu ihriska vykoná v dvoch etapách. Revitalizácia potrvá približne šesť mesiacov, v lete by už tak mohlo byť ihrisko hotové. Náklady na rekonštrukciu predstavujú 205-tisíc eur a mestská časť ich zaplatí zo svojho rozpočtu.

Podľa Miklánkovej dodávateľ v prvej etape rekonštrukcie spevní plochy, opraví a doplní oplotenie či nové hracie prvky pre deti ako napríklad reťazovú hojdačku, vežu so šmýkačkou, šesťhrannú preliezku, takzvaný rebrík s lezeckou stenou, kombinovanú preliezku alebo pieskovisko.

V druhej etape pribudne multifunkčné ihrisko pre deti a na pripravené inžinierske siete napojí dodávateľ dva kontajnery - sanitárny kontajner, kde budú mužské a ženské toalety, ako aj toalety pre imobilných ľudí a personál ihriska a obslužný kontajner so skladom a predajom vody či pochutín.

Na ihrisku pribudne aj stolnotenisový stôl, fitness prvky pre dospelých na cvičenie rúk, bicyklovanie či behanie, ďalej bradlá, petang, vonkajšie osvetlenie aj osvetlenie hracích plôch, opravia a doplnia existujúci mobiliár a vybudujú tiež pitnú fontánku. Dodávateľ na ploche ihriska vysadí aj päť nových stromov. Vstup na ihrisko aj do celého areálu bude bezbariérový.

- - Inzercia - -