Dnes je pondelok, 17.jún 2019, meniny má: Adolf
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Športujúce školy dostali poukazy na nákup športových pomôcok

november 18, 2017 - 16:55
Základné a stredné školy v Bratislavskom kraji sa v septembri aktívne zapájali do Európskeho týždňa športu. Vyšportovali si poukazy na nákup športových pomôcok. Do súťaže sa prihlásilo 55 základných a stredných škôl. Do športovania sa zapojilo spolu až 17 436 žiakov z Bratislavského kraja.

„V rámci Európskeho týždňa športu bolo naším cieľom dať do pohybu v spolupráci so školami čo najväčší počet študentov, pedagógov, rodinných príslušníkov žiakov základných alebo stredných škôl v Bratislavskom regióne. Odmenou pre desať základných a desať stredných škôl, ktoré sa zapojili v najväčšom počte, je poukážka vo výške 375 eur na vybavenie športovým náradím pre školy,“ povedal riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu Roman Csabay.

Bratislavský samosprávny kraj medziškolskou súťažou pod názvom Európsky týždeň športu na školách Bratislavského kraja podporil Európsky týždeň športu už tretíkrát. Podmienkou na zisk poukazu bolo pripraviť a zrealizovať čo najmasovejšiu športovú aktivitu v trvaní minimálne 20 minút. Školy napriek nepriazni počasia pripravili množstvo pohybových a športových aktivít. „Tento rok sme sa zapojili už tretíkrát do súťaže. Motivovalo nás najmä to, že v minulých rokoch sme boli úspešní. V tomto školskom roku bola omnoho väčšia konkurencia, čo nás zároveň teší,“ vyjadrila sa riaditeľka Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Hálovej ulici v Petržalke Iveta Šafránková.

Európsky týždeň športu na školách Bratislavského kraja a podujatie Bratislava športujúce mesto vzniklo v roku 2015 pri príležitosti prvého ročníka Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásil Brusel a Európska komisia s cieľom motivovať ľudí viac športovať.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -