Dnes je streda, 18.september 2019, meniny má: Eugénia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prečo vidieť predstavenie Nižinskij – Boh tanca?

november 21, 2017 - 09:51
Balet SND má na repertoári pozoruhodný životopisný titul už nejaký ten piatok. Titul sa teší veľkej priazni publika a preto sme sa vám rozhodli priniesť dôvody, prečo si určite zájsť na toto predstavenie.

"Chcem mier pre všetkých." NIŽINSKIJ - BOH TANCA

1. Hrajú v ňom krásni ľudia

V hlavnej úlohe sa alternujú dvaja sólisti z Ruska – Artemyj Pyzhov a Igor Leushin. O tom, že títo mladí muži sú veľkí fešáci, sa môžete presvedčiť samé. Vedúci sólista Andrej Szabo je síce pre úlohu Ďagileva úmyselne „zostarnutý“, ale to mu na šarme neuberá – práve naopak! V úlohe krásnej Romoly de Pulsky máte možnosť vidieť dve dámy z Baletu SND. Sólistku Mariu Rudenko, manželku Artemyja Pyzhova, a vedúcu sólistku Rominu Kołodziej, ktorú milovníkom baletu netreba predstavovať.

Poľská Baletka Romina Kolodziej v Neskoro Večer

2. Kostýmy ako z módnej prehliadky a geniálna scéna

Vytvoril ich medzinárodne uznávaný scénograf a kostýmový výtvarník Mark Bailey, ktorý bežne spolupracuje s Royal Opera House (Londýn). Nižinskij – Boh tanca bude zaručene to najnápaditejšie a najzaujímavejšie predstavenie, aké najbližšie uvidíte.

NIŽINSKIJ - BOH TANCA svetová premiéra

3. Uvidíte tancovať naozaj dobrých tanečníkov zo Slovenska aj zahraničia

Nielen v hlavných postavách, ale aj v zbore. Nižinskij – Boh tanca je inscenáciou, ktorá celý súbor vyťaží na sto percent. Súbor Baletu SND tvorí okolo dvadsať národností. Príďte a presvedčte sa.

Noc Divadiel 2015 v SND

4. Zažijete vášeň, akú vám kino nikdy nedá

Pretože divadlo je skutočné a autentické. Žiaden moment sa nedá identicky zopakovať. Len vášeň prinúti tanečníkov každé ráno vstať a venovať sa profesii, ktorá veľa dáva, ale aj berie.  

Zaži skutočnú vášeň MAKING OF

- - Inzercia - -