Dnes je utorok, 18.december 2018, meniny má: Sláva
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Budova škôlky na Vyšehradskej v Petržalke je hotová

november 21, 2017 - 13:17
Budova na Vyšehradskej ulici v bratislavskej Petržalke, v ktorej bude materská škôlka, je už hotová. Na dnešnom stretnutí ju novinárom ukázalo vedenie mestskej časti s tým, že budova je pred kolaudáciou, ale rekonštrukcia ešte nie je úplná. Zostáva zrekonštruovať okolie škôlky, chodníky, oplotenie, na rad prídu aj sadové úpravy, celkové úpravy areálu či vybudovanie detského ihriska.

Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried s počtom približne 150 miest a pre deti by mala začať fungovať od 1. septembra 2018. S rekonštrukciou budovy začala vo februári tohto roka spoločnosť SOAR, s.r.o., ktorá vyhrala verejnú súťaž.

“Po rekonštrukcii bude mať Petržalka novú modernú materskú školu, ktorá bude spĺňať vysoký energetický štandard a bude disponovať modernými technológiami,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Počas rekonštrukcie odstránili všetky pôvodné priečky, obvodové murivo, strešný plášť a výplňové konštrukcie so zachovaním nosného skeletu. Vybudovali nové rozvody na vykurovanie, vodu, ďalej kanalizáciu aj elektroinštaláciu. Oproti pôvodnej budove je nová menej energeticky náročná.

Objekt bývalej Materskej školy na Vyšehradskej 17 roky chátral, kým v roku 2015 mestská časť neuspela so svojou žiadosťou o vládnu dotáciu na jeho rekonštrukciu. Od vlády tak Petržalka dostala dotáciu 400-tisíc eur, z ktorých približne 40-tisíc je určených na vybavenie interiéru škôlky. Predpokladané náklady na rekonštrukciu tejto materskej školy sú podľa projektovej dokumentácie okolo dvoch miliónov eur, na dofinancovanie rekonštrukcie si mestská časť zobrala úver. Ročná prevádzka škôlky bude podľa starostu Bajana samosprávu stáť približne 400-tisíc eur.

- - Inzercia - -