Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mestské lesy pozývajú na verejnú diskusiu o rozvoji bratislavského lesoparku

november 30, 2017 - 16:27
V súčasnosti finišujú práce na novej Koncepcii rozvoja mestských lesov v Bratislave vyplývajúcej z uznesenia bratislavských poslancov, na ktorej sa podieľa tím odborníkov, pričom cieľom je zapojiť do jej prípravy aj širšiu verejnosť. Z tohto dôvodu sa bude vo štvrtok 30.11.2017 o 16.00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca konať verejná diskusia pre tých, ktorí sa o lesopark zaujímajú.
"Ceníme si zaujímavý pohľad návštevníkov a návštevníčok na hodnoty lesoparku. Potvrdilo sa, že ľudia vidia mestské lesy okrem využívania tohto územia na turistiku a cyklistiku predovšetkým ako zelený prírodný priestor na oddych, zdroj čistého vzduchu či chránené prírodné územie," uviedla Zora Pauliniová, ktorá vedie proces zapojenia verejnosti pri príprave koncepcie.

Podľa prvých výsledkov ankety patria k najčastejším návštevníkom lesoparku obyvatelia Nového Mesta spolu s Petržalčanmi a Staromešťanmi. Ukazuje sa však, že niet mestskej časti, ktorej obyvatelia by do lesoparku nechodili a nevedeli sa vyjadriť k jeho rozvoju. Ľudí najviac zaujíma, ako sa zlepší prístup do mestských lesov pre peších a cyklistov či pribudnú ihriská, športoviská a rekreačné zóny pri vstupoch do lesoparku, prípadne ako by mohli bezpečnejšie koexistovať chodci a cyklisti vedľa seba.

Na stretnutí sa bude okrem iného diskutovať o mestských lesoch ako o zelených pľúcach Bratislavy, o rekreačných funkciách a infraštruktúre územia, ale aj o ďalších témach dôležitých pre rozvoj lesoparku – o ochrane prírody, lesnom hospodárení, lesnej pedagogike či mobilite v lesoparku.

V prípade neúčasti na verejnej diskusii môžete vyjadriť svoj názor na rozvoj lesoparku v ankete na linku:https://tinyurl.com/yc7fodn9 do 10.12.2017
Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -