Dnes je streda, 16.január 2019, meniny má: Kristína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jazdecké hliadky polície dohliadajú na poriadok v bratislavskom lesoparku

január 22, 2018 - 11:39
Bratislavský lesopark, ktorý je súčasťou chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty nespí ani v tomto zimnom čase. Aj v tomto ročnom období ho denne navštívi množstvo ľudí, či už sú to športovci, mamičky s deťmi, psičkári, ale žiaľ aj tí, ktorí si z lesoparku robia jednu veľkú skládku odpadu.

Len v minulom roku hliadky mestskej polície slúžiace na koňoch v lesoparku zistili 118 menších či väčších nelegálnych skládok, pričom najviac z nich bolo v časti lesoparku nad bratislavským Lamačom. „Už niekoľko rokov v lesoparku dopravné značenie zakazuje vjazd motoristom do tejto lokality. Mnohí z vodičov tento zákaz nerešpektujú a snažia sa s vozidlami dostať čo najbližšie do lona prírody,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner. „Preto naši policajti tento zákaz dôsledne kontrolujú a zameriavajú sa aj na štvorkolkárov, ktorí si lesné cestičky v lesoparku zamieňajú s „off road“ dráhou,“ dodáva náčelník. V uplynulom roku na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke jazdecké hliadky mestskej polície tu zistili 426 priestupkov. Za tieto priestupky je možné riešiť priestupcov v blokovom konaní do výšky 50 eur. „Špeciálny režim v lesoparku musia rešpektovať aj majitelia psov. Pes tu musí byť vždy na vôdzke, pretože nie je mysliteľné, aby voľne behajúci psi v lese napádali zvieratá, ale aj nič netušiacich ľudí,“hovorí vrch. kom. Ing. Ivan Lechner.

Aj počas včerajšieho výkonu služby jazdecká hliadka v priebehu ani nie hodiny zistila niekoľko priestupkov, či už na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, zákona o odpadoch, ale aj zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. Tieto boli zo strany hliadky riešené s priestupcami v zmysle zákona. „V podobných kontrolách budeme aj naďalej pokračovať, pretože všetci si musíme uvedomiť, že lesopark je predovšetkým zónou oddychu a rekreácie a ak nebudeme dodržiavať určené pravidlá, nakoniec si tieto „zelené pľúca“ Bratislavy zničíme,“ dodal na záver náčelník.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -