Dnes je streda, 16.január 2019, meniny má: Kristína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Mesto zisťuje stav fontány na Námestí slobody

január 23, 2018 - 15:40
Hlavné mesto SR Bratislava a OZ Dobré m(i)esto Nadácie HB Reavis pokračuje v projekte Revitalizácie Námestia slobody. Po vyhlásení výsledkov ideovej súťaže je na programe dňa ďalší míľnik – zistenie aktuálneho technického stavu vodnej fontány. Aktuálne dnes sa realizuje sondáž fontány Družba s cieľom vyhodnotiť jej statiku. Výsledok sondáže bude slúžiť ako podklad do realizačného projektu, podľa ktorého bude projekt revitalizácie Námestia slobody pokračovať.

Vodná fontána Družba je dlhodobo v nefunkčnom stave. Sondáž, ktoá sa realizuje v exteriéri aj v interiéri fontány, má zistiť najmä jej statický stav. Výsledok sa potom premietne do finálnej architektonickej štúdie a realizačného projektu, ktoré po ich dokončení Hlavné mesto SR Bratislava a OZ Dobré m(i)esto odprezentujú širokej verejnosti.  

Hlavné mesto SR Bratislava týmto míľnikom pokračuje v samotnej revitalizácii námestia. Po ukončení prvej etapy revitalizácie v minulom roku, ktorá bola zameraná na vyčistenie priestoru, opravy mobiliáru a zvýšenie bezpečnosti na v tomto verejnom priestore, začala druhá etapa projektu. V jej úvodnej fáze bola vyhodnotená ideová súťaž na revitalizáciou Námestia Slobody. Realizátori víťazného návrhu v súčasnosti spolupracujú na realizačnom projekte s OZ Dobré m(i)esto Nadácie HB Reavis a Hlavným mestom SR Bratislavou. Projekt revitalizácie Námestia slobody je prioritou hlavného mesta na rok 2018. 

- - Inzercia - -