Dnes je pondelok, 19.november 2018, meniny má: Alžbeta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rekonštrukciu podchodu na Trnavskom mýte by mali ukončiť v lete

január 30, 2018 - 15:52
V súčasnosti v podchode demontovali staré eskalátory a pripravujú osadenie nových.

Termín ukončenia rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte v Bratislave v lete tohto roka bude zachovaný. Povedal to na dnešnom brífingu primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Dodal, že v súčasnosti demontovali staré eskalátory a pripravujú osadenie nových. ,,Robiť sa bude tepelná izolácia, kanalizácia či stropy. Tie by aj po rekonštrukcii mali byť v rovnakej výške ako teraz, podchod tak bude svetlejší a vzdušnejší,“ uviedol ďalej Nesrovnal.

Podľa generálneho riaditeľa investora rekonštrukcie, spoločnosti Immocap Group Martina Šramka v podchode ukončili búracie práce a aktuálne upravujú povrchy a podlahy. “Robí sa tiež stavba zvislých konštrukcií, je potrebné vymeniť elektroinštaláciu vrátane rozvodných skríň či potrubí. Nová bude aj kanalizácia. Fasády nájomných priestorov začneme osádzať niekedy v marci,“ priblížil harmonogram rekonštrukčných prác v podchode Šramko. Rekonštrukcia podchodu bude stáť 3,7milióna eur, Immocap Group, a.s. investuje 2,5 mil. EUR a Magistrát hlavného mesta Bratislavy 1,2 mil. EUR.

Priestor podchodu začali obnovovať v októbri 2017 a investor tu plánuje vytvoriť prevádzky pre ľudí, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu a pre ľudí, ktorí idú do tržnice alebo do blízkeho obchodného centra. Chýbať nebudú malé potraviny, občerstvenie či trafika. Obnovia tiež všetky vstupy do podchodu a súčasťou obnovy bude aj čiastočná renovácia električkových zastávok. Po obnove bude vynovený priestor strážiť kamerový systém a 24-hodinová bezpečnostná služba.

Podchod bez eskalátorov bude mať Immocap Group za nájomné jedno euro na pätnásť rokov. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác. Firma a bratislavský magistrát podpísali nájomnú zmluvu v novembri 2016, po nej Immocap Group predložil rozpracovanú projektovú dokumentáciu revitalizácie podchodu hlavnému mestu na schválenie.

Trnavské mýto je dôležitý dopravný uzol a križovatka v mestskej časti Nové Mesto. Je to križovatka ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Cez Trnavské mýto prechádza električková trať na Vajnorskú, Miletičovu a Krížnu ulicu a trolejbusová trať z Miletičovej na Šancovú ulicu.

- - Inzercia - -