Dnes je piatok, 18.január 2019, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pre zničenú Snežienku na Železnej studničke chcú vyhlásiť súťaž

február 02, 2018 - 14:36
Členovia pracovnej skupiny, ktorá sa zaoberá zničenou stavbou reštaurácie Snežienka na bratislavskej Železnej studničke, by chceli, aby samospráva pre túto lokalitu vyhlásila architektonickú súťaž. Tá by z návrhov určila, ako by toto miesto malo vyzerať. Reštaurácia a priestor okolo nej sú dlhodobo zdevastované a stravovací objekt je mimo prevádzky.

Pracovná skupina chce materiál o vyhlásení súťaže predložiť na rokovanie novomestského miestneho zastupiteľstva. Podľa stanoviska miestneho úradu pripravuje skupina zadanie pre túto súťaž. „Panuje všeobecná zhoda na tom, že objekt nebude ani v budúcnosti poskytovať ubytovacie služby a objem stavby nebude môcť prekročiť rozsah bývalej Snežienky,“ pripomínajú. Projekt má pre prípravu koncepčných podmienok obnovy Snežienky pracovnú skupinu, ktorú tvoria aj miestni poslanci.

Návrhom zámeru na vyhlásenie súťaže, ktorý by zahŕňal sanáciu, dostavanie a sprevádzkovanie Snežienky, sa začali poslanci bratislavskej mestskej časti Nové Mesto zaoberať vlani v polovici februára. Nakoniec však vtedy súťaž nevyhlásili. S pôvodným návrhom schváliť obchodnú verejnú súťaž na prenájom Snežienky neboli minulý rok vo februári poslanci stotožnení. „Ak má na tomto mieste ešte niekedy niečo vôbec stáť, tak nech je to menšie a niečo, čo sa lepšie hodí do prostredia lesoparku," spomenul pred rokom novomestský miestny poslanec Martin Vlačiky, ktorý je členom skupiny. „Mala by to však byť súťaž návrhov, nie súťaž na prenájom stavby. Ak by sa podarilo nájsť návrh, ktorý by verejnosť akceptovala a zároveň by bol ekonomicky únosný pre investora, tak až potom sa môžeme baviť o prenájme," vysvetľoval Vlačiky. Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý vtedy pripomínal, že by na tomto mieste mohlo niečo byť a mala by to spravovať mestská časť. „Nech je tam niečo menšie, čo bude do toho prostredia zapadať a čo bude slúžiť ľuďom,“ poznamenal. Vlani v júni sa tiež členovia pracovnej skupiny zhodli na tom, že zničenú budovu by bolo dobré zbúrať.

- - Inzercia - -