Dnes je sobota, 15.december 2018, meniny má: Ivica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hlavné mesto opraví v roku 2018 celkovo 100 km jazdných pruhov

február 15, 2018 - 15:11
V tomto roku čaká Bratislavu masívna oprava ciest po celom meste. Do opráv komunikácií investuje mesto 16 miliónov eur, z čoho je 7 mil. z rozpočtu mesta a 9 mil. eur je vládna dotácia. Celkovo sa opraví 100 km jazdných pruhov. Za posledné tri roky to bude až 200 km opravených ciest, čo tu v minulosti nebolo.

 „Pri opravách sa zameriame najmä na radiály alebo hlavné ťahy. V tomto roku dokončíme opravu Panónskej cesty a urobíme aj polovicu Dolnozemskej. Opravovať budeme aj Račiansku a dve spojnice k radiálam – Bajkalskú a Jiráskovu. Mojou víziou je do roku 2021 opraviť všetky hlavné ťahy v Bratislave,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

 Okrem hlavných ťahov sa budú opravovať aj cesty v každej mestskej časti. V Starom Meste sa opraví napríklad Brnianska a Cintorínska, v Novom Meste Račianska a Odborárska, v Petržalke Panónska, Dolnozemská, Mamateyova, v Ružinove napríklad Bajkalská, v Rači Pri Vinohradoch a Púchovská, vo Vrakuni Hradská, vo Vajnoroch Roľnícka a mnohé ďalšie. Hlavné mesto opraví aj úseky, ktoré sú vo veľmi zlom technickom stave ako je napríklad Pionierska.

Väčšinu opráv plánuje hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny, aby sa tak čo najmenej zaťažovala doprava a mobilita v meste. Ako prvé sa budú opravovať cesty v blízkosti plánovaného obchvatu D4R7, aby boli počas predpokladaných dopravných obmedzení v tejto oblasti už hotové.  

Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD. O všetkých opravách ciest a s tým súvisiacich dopravných obmedzeniach bude hlavné mesto Bratislavčanov priebežne informovať.

V roku 2017 hlavné mesto opravilo 50 km ciest, 10 km chodníkov, 19 ník na zastávkach MHD a zrealizovalo bezbariérové úpravy priechodov pre chodcov. Z rozpočtu mesta na to bolo vyčlenených 9 mil. eur. 

- - Inzercia - -