Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pochod "Postavme sa za slušné Slovensko" podporuje aj Univerzita Komenského

marec 07, 2018 - 11:35
Organizátori pochodov za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú žiadajú predstaviteľov akademickej obce, aby sa postavili za ich požiadavky, ktorými sú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a novú, dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

Do výzvy sa začali zapájať viaceré univerzity, medzi nimi aj Univerzita Komenského.  Prof. Jaroslav Šušol, dekan Filozofickej fakulty UK, vyhlasuje na piatok 9. marca od 13:00 dekanské voľno. ,,Týmto symbolickým gestom podpory Filozofická fakulta UK reaguje na výzvu organizátorov občianskych zhromaždení Postavme sa za slušné Slovensko vo viacerých mestách. Pripájame sa tým k ich požiadavkám na dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka a žiadame dôveryhodnú vládu, ktorá nebude polarizovať spoločnosť a pokúsi sa obnoviť dôveru občanov vo fungovanie štátu. Odmietame iracionálne využívanie konšpiračných teórií v slovenskej politike a spochybňovanie legitímnych občianskych prejavov nespokojnosti," uvádza sa na stránke Filozofickej fakulty UK.

Pochod bude tento piatok v Bratislave a ďalších mestách. Organizujú ho Katarína Nagy Pázmany, Peter Nagy, Karolína Farská a Juraj Šeliga, ktorí organizovali aj minulotýždňový pochod Nechceme späť 90-te. Minulý piatok si podľa odhadov prišlo uctiť pamiatku Jána a Martiny 20 -až 25-tisíc ľudí, vrátane prezidenta Andreja Kisku.

Foto: SITA

- - Inzercia - -