Dnes je utorok, 18.december 2018, meniny má: Sláva
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Termín začiatku opravy cesty na Bajkalskej zatiaľ nie je známy

marec 08, 2018 - 10:24
Cestu na Bajkalskej ulici v hlavnom meste SR Bratislave zatiaľ neopravujú, začať však chceli začiatkom marca. Termín začiatku prác nie je známy.

Bratislavský magistrát vo svojom stanovisku uviedol, že v súčasnosti robia prípravné práce, čo je vybavovanie všetkých potrebných povolení na začatie prác. „O začiatku prác budeme v dostatočnom predstihu informovať,“ uviedli. Oprava by mala trvať viac ako šesť týždňov.

Cestu na tejto ulici chcú opravovať v oboch jazdných pruhoch od Prístavného mosta po križovatku ulice s Trnavskou cestou a počas opráv bude prejazdná. Úplne uzavrieť ju mesto neplánuje. „Je to reakcia mesta na to, že štát bude pripravovať diaľnicu D4 a cestu R7 a začne sa v tomto úseku,“ informoval v polovici februára na brífingu primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Budeme opravovať obrusnú vrstvu komunikácie, vždy záleží na tom, aká je spodná vrstva zničená,“ dodal riaditeľ Sekcie správy komunikácií, životného prostredia a stavebných činností bratislavského magistrátu Marcel Held s tým, že opravu chcú robiť tak, aby to čo najmenej obmedzilo vodičov. Cestári by mali pracovať hlavne cez víkendy, aby v dopravných špičkách mohli autá po ceste prejsť.

Ďalšími úsekmi, ktoré chce mesto v tomto roku obnoviť, sú aj petržalské cesty na Dolnozemskej ceste a na Jiráskovej ulici, vynovená bude aj cesta na Mamateyovej ulici. V Novom Meste to bude Pionierska, Odbojárska i Račianska ulica, v Karlovej Vsi cesty na uliciach Hany Meličkovej a Lamačská. Vrakuňa bude mať nové cesty na uliciach Hradská a Kazanská. Na opravy chce mesto podľa primátora využiť letné školské prázdniny tak, aby boli cesty hotové v septembri a najneskôr v októbri. Bratislavský magistrát chce spolu investovať šestnásť miliónov eur. Z nich sedem miliónov dá na cesty mesto zo svojho rozpočtu, ďalších deväť miliónov bude z balíka peňazí, ktoré na opravu ciest v hlavnom meste vyčlenila vláda. Tá vlani v decembri schválila pre bratislavské cesty jedenásť miliónov eur.

Vlani magistrát opravil cestu na bratislavskom Moste SNP. Cestu opravovala spoločnosť Swietelsky Slovakia v hodnote 1,5 milióna eur. Súťaž vyhrali spomedzi troch uchádzačov. Práce trvali od začiatku júla do začiatku septembra minulého roka. Oprava vozovky v rámci prvej etapy zahŕňala opravu vonkajších jazdných pruhov v obidvoch jazdných pásoch. Cestári odstránili pôvodné asfaltové a izolačné vrstvy z povrchu oceľovej mostovky, na ktorú po čistení postupne kládli vrstvy liateho asfaltu. Druhá etapa bola v rovnakej forme. Práce navrhli tak, aby rešpektovali požiadavky pre zaťaženie mosta.

- - Inzercia - -