Dnes je piatok, 18.január 2019, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Krajskí poslanci schválili vyše dvojmiliónové dotácie na projekty v štyroch oblastiach

marec 16, 2018 - 16:02
Peniaze z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy tak pôjdu na kultúrne a športové projekty, ale aj na projekty cestovného ruchu či vidieka.

Krajskí poslanci schválili vyše dvojmiliónové dotácie na kultúrne a športové projekty, ale aj na projekty, ktoré rozvíjajú cestovný ruch či podporujú rozvoj vidieka. Rozhodli o tom na dnešnom zasadnutí zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja.

Na podporu kultúry tak pôjde z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS), kde je pre rok 2018 vyčlenených 2 091 543,30 eura, viac ako 880-tisíc eur. Peniaze dostanú napríklad projekty ako Bratislava v pohybe - medzinárodný festival súčasného tanca, ďalej Kultúrne centrum v Budmericiach na zriadenie knižnice a verejnej čitárne s pamätnou izbou Rudolfa Fabryho či Múzeum mesta Bratislavy.

Oblasť rozvoja vidieka má alokovaných viac ako 418-tisíc eur a peniaze dostanú napríklad obec Závod (okres Malacky) na revitalizáciu parku, bratislavská mestská časť Lamač na vybudovanie fontány či Arborétum obce Štefanová (okres Pezinok).

Na podporu športu a mládeže schválili krajskí poslanci viac ako 520-tisíc eur. Peniaze tak dostanú napríklad Kanoistický klub Slávia Univerzity Komenského Bratislava, plavecký klub v Senci či Slovenský zväz florbalu.

Zvyšná suma, teda viac ako 261-tisíc eur, je pripravená na rozdelenie medzi projekty rozvoja turizmu. V tejto oblasti dostanú finančné prostriedky z BRDS napríklad Malokarpatský banícky spolok v Pezinku, obec Dubová (okres Pezinok) na obnovu sakrálnej cesty Kaplnky na Vítkovom vŕšku či jaskyniari v Plaveckom Podhradí (okres Malacky).

O poskytnutie dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy sa uchádzalo 1 167 projektov. O tom, ktoré projekty peniaze napokon dostanú, rozhodovala dotačná komisia.

,,Chcem sa za odvedenú prácu poďakovať rade hodnotiteľov z kultúrnej obce, členom dotačnej komisie a taktiež členom finančnej komisie. Boli to stovky projektov, ktoré bolo treba prečítať, zoradiť, vyhodnotiť. Nedošlo k žiadnym pochybnostiam v oblasti transparentnosti a čestnosti,“ uviedol na brífingu po hlasovaní poslancov predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Ilustračná foto: pixabay.com

- - Inzercia - -