Dnes je piatok, 03.júl 2020, meniny má: Miloslav
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Novinka na Bratislavských módnych dňoch 2018: Spojenie LENOVO a VICTOR VARG!

apríl 04, 2018 - 12:05
Bratislavské módne dni by Mercedes Benz spojili značku a návrhára! Finalista projektu Nové tváre módnej scény VICTOR VARG totiž začal spoluprácu s LENOVOM a pripravujú výnimočnú kolekciu, ktorú budete môcť vidieť na najbližších módnych dňoch v bratislavskej Refinery Gallery.

Projekt Nové tváre módnej scény píše svoju históriu už deväť rokov a dáva priestor mladým módnym tvorcom odštartovať svoju kariéru vo svete módy. Tejto šance sa naplno chytil aj minuloročný finalista projektu VICTOR VARG, ktorý má za sebou od finále súťaže viacero prehliadok a na najbližšie Bratislavské módne dni by Mercedes Benz pripravuje veľký projekt v spolupráci so značkou Lenovo.

Victor, prečo práve ty a Lenovo?

S Lenovom sme sa spoznali vďaka projektu Nové tváre módnej scény, kde boli partnerom. Moja kolekcia s názvom OHH MY COFFE bola z ich strany ocenená a práve tam sa začala písať naša spolupráca. Predstaviteľka Lenova mala dokonca na Bratislavskom bále oblečené moje plesové šaty, ktoré boli predstavené na Exkluzívnej prehliadke plesových šiat, kde som mal taktiež možnosť predviesť svoju tvorbu. S lenovom sa zhodujeme v myšlienke MAKE DIVERSITY! A preto sme sa rozhodli preniesť niečo nové na slovenskej módnej scéne a to kolaboráciu mojej značky a LENOVO. Označujeme to VICTOR VARG powered by LENOVO a kolekcia sa volá RED ROYAL.

Ako ste sa dostali k názvu RED ROYAL?

Názov vznikol z hlavnej farby červenej a z pojmu ROYAL pre pozdvihnutie efektu tejto spolupráce.

VICTOR VARG powered by LENOVO

Prezraď nám niečo o kolekcii. Aká bude?

Kolekcia bude červeno-čierna. Zachovávam svoju identitu, a svoje línie. Tentokrát som sa rozhodol do modelov vložiť trosku ženskosti. Rovnako, ako aj počas finále projektu Nové tváre módnej scény, na móle prítomní uvidia opäť dámske aj pánske modely. Celkovo bude obsahovať 11 outfitov. Kolekcia sa ale stále rozrastá, no jej zvyšok už bude predajná časť.

Čím si sa pri jej tvorbe inšpiroval?

Kolekcia je inšpirovaná životom veľkomesta a rôznorodosti. Kolekcia bude rôznorodá a verím, že každý z divákov si nájde práve to svoje. Predstavené budú šaty, sukne, gate ale i overal. Kolekcia bude doplnená o autorské prvky, ktoré boli špeciálne vytvorené pre značku VICTOR VARG.

Prečítajte si tiež: Exkluzívna prehliadka plesových šiat sa blíži: Čo pripravujú finalisti projektu Nové tváre módnej scény?

V čom vidíš výnimočnosť tejto prehliadky?

Pripravujeme trošku inú prehliadku, ktorá bude doplnená o video, aby diváci už pred jej začatím cítili emócie a energiu, ktorú im chceme spolu s Lenovo predať.

Na projekte Nové tváre módnej scény si ty a tvoji spolusúťažiaci mali jasne stanovenú tému, ktorou bola vôňa kávy. Tentokrát si mal voľnú ruku.. Ako sa ti tvorila táto kolekcia? Bolo to jednoduchšie?

Nie, práve naopak. Tentokrát je práca na kolekcii omnoho zložitejšia. Je to väčší projekt a tentokrát sa už prezentujem oficiálne ako módny návrhár a nie súťažiaci. Podarilo sa mi dať ale dokopy úžasný tím, či už modelky, vizážisti, kaderníci, kameraman, fotograf, ale i spolupracovníkov, ktorí pomáhali aj so samotným vznikom kolekcie. Takýto obnos by sa mi už samému zvládalo ťažko.

collage_34.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Plánuješ túto kolekciu po Bratislavských módnych dňoch ešte niekde ukázať?

Túto kolekciu budem posielať do školy (Instituto Marangoni), ktorá patrí medzi najlepšie školy sveta – v rámci talentových príjmačiek.

Čomu sa momentálne venuješ?

Momentálne sa naplno venujem príprave kolekcie. Som osoba, ktorá keď do niečo robí, tak do toho ide na 100 %. Tým, že hneď na začiatku svojej kariéry mám možnosť predvádzať na Bratislaských módnych dňoch väčší projekt, ktorý realizujem, dávam do toho všetok svoj čas. Okrem toho sa pripravujem na príjamcí pohovor na návrhársku školu do Milána, ktorý má čaká v najbližších dňoch.

Prečítajte si tiež: Bratislavské módne dni 2017: Poznáme meno víťaza projektu Nové tváre módnej scény!

Ako s odstupom času vnímaš svoju účasť na projekte Nové tváre módnej scény?

Nové tváre módnej scény ma posunuli v mojej práci. S Bratislavskými módnymi dňami spolupracujem len zopár mesiacov a už budem po tretíkrát predstavovať svojú prácu na tomto podujatí. Taktiež mi projekt veľmi pomohol v mojej prihláške na prestížnu návrhársku školu, kde sa hlásim. Je to pre nich veľké plus, ktoré mi dáva pri príjmacom procese plusové body.

ntms348.jpg

Foto: 
Ramon Leško