Dnes je piatok, 29.máj 2020, meniny má: Vilma
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obnovu podchodov v Petržalke zatiaľ nedokončili

apríl 04, 2018 - 12:52
Práce na obnove zničených podchodov pre chodcov na Záporožskej ulici a na Dolnozemskej ceste v bratislavskej Petržalke zatiaľ mesto nedokončilo, hotové ich však chceli mať do konca marca.

Riaditeľ Sekcie správy komunikácií, životného prostredia a stavebných činností bratislavského magistrátu Marcel Held v utorok novinárom povedal, že práce pokračujú. Nie je však známe, kedy ich dokončia. „Je to v poslednej fáze ukončovania, v súčasnosti robia prístrešky,“ dodal.

Hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer koncom februára informovala, že v zimnom období musia brať ohľad na zmeny počasia i na bezpečnosť pracovníkov. S opravou začalo mesto začiatkom februára.

Práce robia zhodne na oboch stranách podchodov. V tom na Dolnozemskej ceste demontovali plechy na prvej strane podchodu a natreli aj rámy a kovové časti priestoru. Nasledovala demontáž plechov na druhej strane podchodu, ktoré potom natreli. Súčasťou prác sú aj nová strecha a osvetlenie, teda výmena elektrických rozvodov a elektrických rozvádzačov. Od počasia podľa Onufer závisí oprava schodísk v podchode, pri prácach nesmie vonkajšia teplota klesnúť pod nula stupňov Celzia. V rámci renovácie budú aj nové podlahy vo vstupoch pre imobilných občanov a mamičky s kočíkmi. Rovnakým postupom pokračujú práce v podchode na Záporožskej ulici. V oboch priestoroch bude nové osvetlenie s LED technológiou a steny natreté antigrafitovým náterom. Na každý podchod vyčlenil bratislavský magistrát 150-tisíc eur.

Okrem týchto dvoch priestorov vlani začali aj s obnovou podchodu na bratislavskom Trnavskom mýte. Cieľom je kompletne ho vynoviť nielen po funkčnej stránke, ale aj architektonickej, a zmeniť ho na bezpečný verejný priestor. Podchod bude mať za nájomné jedno euro na pätnásť rokov firma Immocap Group. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác. Bratislavský magistrát investuje do obnovy eskalátorov vyše milióna eur. Rekonštrukciu podchodu by mali ukončiť v lete tohto roka. Investor chce v podchode vytvoriť prevádzky pre ľudí, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu, ale aj pre ľudí, ktorí idú do tržnice alebo do blízkeho obchodného centra. Celková výška investície na revitalizáciu podchodu na Trnavskom mýte predstavuje 3,7 milióna eur, z toho spoločnosť Immocap Group investuje 2,5 milióna eur a Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy 1,2 milióna eur.

- - Inzercia - -