Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava ponúka sprejerom voľné plochy na maľbu legálnych grafitov

apríl 06, 2018 - 09:31
Hlavné mesto s cieľom skultúrnenia a skrášlenia niektorých verejných priestorov vypisuje výzvu na voľné plochy na prenájom pre grafity maľby. Ide o pilotný projekt a záujemcovia prostredníctvom dotazníka môžu získať svoju plochu na maľbu bezodplatne. Stačí, keď vyplnia dotazník, ktorý bude počas dvoch týždňov na webovej stránke hlavného mesta.


„Naším cieľom je skultúrniť a skvalitniť verejné priestory v meste. Týka sa to hlavne mostových pilierov, ktoré sa častokrát stávajú terčom sprejerov. Grafitové maľby sú však aj umenie a preto sme sa rozhodli dať umelcom priestor, aby sa mohli realizovať legálne a aj takýmto spôsobom skrášliť naše mesto,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dotazník je zverejnený na webovej stránke hlavného mesta TU. Záujemcovia ho môžu vypĺňať do 17.4.2018. Na základe nich budú vybraní úspešní uchádzači, s ktorými hlavné mesto uzavrie zmluvu o výpožičke na dané plochy po dobu jedného roku.

Medzi vybranými plochami sú zväčša mostové piliere, ktoré sa nachádzajú na území Bratislavy a sú v správe samosprávy. Hlavné mesto poskytne vybraným uchádzačom dané objekty, ktoré môžu okrášliť podľa vlastného uváženia, avšak v súlade so zmluvnými podmienkami. Medzi nimi je napríklad maľba bez hanlivého, vulgárneho, pohoršujúceho či spoločensky, nábožensky alebo politicky neprístupného motívu. Každý záujemca si môže vybrať len jednu plochu.


Zoznam plôch:

Most – 090A – Most na Rondeli D1 Prístavný most
Most – 059 Romanova ulica
Most – 166.1 Panónska cesta – Janíkov dvor – pravá strana
Most - 166.2 Panónska cesta – Janíkov dvor – ľavá strana
Most - 007 Slovnaftská ulica - Malý Dunaj
Most 63 – 006P Popradská ulica - Malý Dunaj – pravá strana
Most 63 – 006L Popradská ulica – Malý Dunaj – ľavá strana
Podchod – 921 – J1 Rusovská ulica

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -