Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hlavné mesto začína po zime opravovať prvé úseky ciest v Bratislave

apríl 06, 2018 - 09:33
Bajkalská a Dolnozemská sú prvé dva úseky ciest, ktoré v tomto roku začína opravovať hlavné mesto. Celkovo v roku 2018 opravíme 100 km jazdných pruhov. Do opráv komunikácií investuje hlavné mesto 16 miliónov eur a to 7 mil. z rozpočtu mesta a 9 mil. eur je vládna dotácia.


„Bratislave sa darí, čoho dôkazom je najmasívnejšia oprava ciest za posledné roky. Tento rok opravíme 100 km ciest, pričom za posledné 3 roky to bude spolu až 200 km ciest. Tak ako som avizoval, začíname Bajkalskou, ale keďže je pekné počasie a mechanizmy pripravené, opravujeme aktuálne od dnešného dňa aj Dolnozemskú. Súčasne by som rád poprosil Bratislavčanov o trpezlivosť počas rekonštrukcií,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Z celkového harmonogramu všetkých opráv na rok 2018, pôjde o dva najdlhšie úseky. Dolnozemskú v úseku od okružnej križovatky s Panónskou po odbočku na Kutlíkovu a to všetky jazdné pruhy v oboch smeroch začalo mesto opravovať v utorok 3. apríla. Celkovo sa do 13. mája 2018 opraví 14 km jazdných pruhov.

opravy_ciest2.jpg

Foto: 
Marek Velček

Bajkalskú začne mesto opravovať v piatok večer pred víkendom, keď už bude dopravná situácia na tejto vyťaženej ceste pokojnejšia. Rovnako ako pri Dolnozemskej pôjde o veľký úsek cesty v celkovej dĺžke 12,5 km jazdných pruhov. Nový asfalt sa položí obojsmerne od Trnavskej  cesty po Mlynské nivy. Opravovať sa bude na etapy a to nielen počas víkendov, ale aj počas pracovného týždňa. Plánované ukončenie prác je 21. mája 2018.

Väčšinu z plánovaných opráv ciest bude hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny, aby sa tak čo najmenej zaťažovala doprava a mobilita v meste. Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD. O všetkých opravách ciest a s tým súvisiacich dopravných obmedzeniach bude hlavné mesto Bratislavčanov priebežne informovať

V roku 2017 hlavné mesto opravilo 50 km ciest, 10 km chodníkov, 19 ník na zastávkach MHD a zrealizovalo bezbariérové úpravy priechodov pre chodcov. Z rozpočtu mesta na to bolo vyčlenených 9 mil. eur.

- - Inzercia - -