Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vyhlásili súťaž na stavbu cyklotrasy Starohájska

apríl 09, 2018 - 19:19
Hlavné mesto SR Bratislava vyhlásilo súťaž na vybudovanie cyklistickej cesty Starohájska v úseku Rusovská cesta - Dolnozemská cesta v bratislavskej Petržalke.

Výzvu na predkladanie ponúk zverejňuje hlavné mesto na svojej oficiálnej webovej stránke. Predpokladaná suma zákazky je 285 160 eur bez DPH a návrhy môžu záujemcovia posielať do 30. apríla.

Navrhovaná cyklotrasa bude spájať dve hlavné cyklistické tepny v Petržalke, cyklotrasu na Dolnozemskej ceste a cyklotrasu na Rusovskej ceste, ktorá vedie popri Chorvátskom ramene. Začiatok navrhovaného úseku sa napojí na existujúcu drevenú lávku ponad Chorvátske rameno. Koniec úseku navrhujú napojením na už existujúcu cyklotrasu na Dolnozemskej ceste. Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena.

Výsledkom verejného obstarávania bude uzavretie zmluvy. Verejný obstarávateľ, hlavné mesto, požaduje plnenie predmetu zákazky v predpokladanej lehote do troch mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti zmluvy. Záujemcom odporúčajú obhliadku miesta, aby získali informácie na prípravu a spracovanie ponuky. Pre dohodnutie termínu obhliadky treba kontaktovať Helenu Bystrianovú na telefónnom čísle 02/59 356 278 alebo na e-mailovej adrese helena.bystrianova@bratislava.sk. Obhliadku si možno dohodnúť aj s Andrejom Martinkom na telefónnom čísle 02/59 356 685 alebo na adrese andrej.martinka@gib.sk. Termín obhliadky by mohol byť po dohode.

V hlavnom meste SR Bratislave sú napríklad cyklotrasy Košická, Viedenská, Pribinova, Štúrova, Špitálska, Banskobystrická, Prokopa Veľkého, Dunajská, Ružinovská i Trenčianska. S budovaním cyklotrás chce bratislavský magistrát pokračovať. Okrem trasy Starohájska sa chcú zaoberať aj cyklocestou Hodžovo námestie, Mlynská dolina – Lesopark, úsek Patrónka – Lesopark i trasou Trnavská – Bajkalská.

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy eviduje počas jedného roka vyše tristo priestupkov, keď motoristi parkujú na cestách pre cyklistov. Za tento priestupok hrozí motoristovi pokuta do päťdesiat eur. Ako upozorňuje mestská polícia, cyklistické cesty sú na to, aby cyklistom umožňovali bezpečný prejazd po komunikáciách. „Najhoršia situácia je na Štúrovej ulici, Dunajskej ulici a na Námestí Franza Liszta,“ informovala koncom roka Barbora Krajčovičová z bratislavskej mestskej polície. V prípade podozrenia z priestupku môžu ľudia kontaktovať mestskú políciu na linke 159.

- - Inzercia - -