Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dana Čahojová sa bude opäť uchádzať o post starostky Karlovej Vsi

apríl 11, 2018 - 14:17
Starostka mestskej časti Bratislava-Karlova Ves Dana Čahojová sa bude v novembrových komunálnych voľbách opäť uchádzať o post starostky Karlovej Vsi.

Oznámením sa rozhodla uviesť na pravú mieru informácie o svojej kandidatúre na primátorský post. Súčasná bratislavská mestská poslankyňa nebude kandidovať na funkciu primátorky hlavného mesta SR Bratislavy. 

Kandidovať na post starostky bude Dana Čahojová ako nezávislá. „Je dôležité, kto bude primátorom Bratislavy počas nasledujúcich štyroch rokov, moje miesto je však v Karlovej Vsi. Rozbehli sme mnohé projekty, ktoré chceme dokončiť,“ uviedla karloveská starostka. Karlovešťania si ju zvolili v komunálnych voľbách v novembri 2014. Predtým pôsobila štyri roky ako miestna poslankyňa bratislavskej mestskej časti Karlova Ves a ako aktivistka občianskeho združenia Naša Bratislava. Zástupcom karloveskej starostky je Branislav Záhradník.

Kandidatúru na primátora Bratislavy zvažuje aj starosta bratislavských Vajnôr a zároveň bratislavský mestský poslanec Ján Mrva. Agentúre SITA minulý týždeň poskytol stanovisko, v ktorom poznamenal, že sa rozhoduje, či po dvanástich rokoch vo funkcii starostu mestskej časti Vajnory bude kandidovať na primátora hlavného mesta. „Je pravda, že uvažujem o kandidatúre, ale nikde som ešte svoju kandidatúru oficiálne neoznámil. Ak to oznámim, tak to bude poriadne a chlapsky, ako sa na primátora patrí,” spomenul.

Svoju kandidatúru na post primátora hlavného mesta SR Bratislavy zatiaľ oficiálne pred novinármi oznámil architekt Matúš Vallo. V kandidatúre ho podporí tím odborníkov zjednotených pod názvom Team Vallo. Ako dodal, chce tak zúročiť viac než dvojročnú prácu na dokumente Plán Bratislava - Návod na lepšie mesto, o ktorý sa bude opierať aj jeho volebný program.

Matúš Vallo je architekt a mestský aktivista. Je tiež basgitaristom a členom skupiny Para. Spolu s kolegami z ateliéru vytvoril projekt pod názvom Mestské zásahy, ktorého cieľom je urobiť malé zásahy do interiéru Bratislavy, ktoré by mali jej obyvateľom spríjemniť život.

- - Inzercia - -