Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Koncom apríla pripravujú pre seniorov literárny večer

apríl 15, 2018 - 11:09
Kultúrne, športové, vzdelávacie a spoločenské akcie i séria popoludní s názvom Radosť byť seniorom sú súčasťou programu, ktorý od apríla pripravujú pre bratislavských seniorov.

Organizuje ich nezisková organizácia Stále dobrí, ktorá spája ľudí nad 60 rokov, ktorí vnímajú svoj vek pozitívne a chcú byť aktívni aj v dôchodkovom veku. Každý posledný utorok v mesiaci podujatia zameriavajú na výtvarné umenie, hudbu a literatúru. Literárny večer čaká seniorov v utorok 24. apríla o 17:00 v kaviarni Berlinka na Námestí Ľudovíta Štúra v bratislavskom Starom Meste. Témou bude kniha s názvom Tajný denník Hendrika Groena. Prekladateľ Adam Bžoch bude rozprávať o knihe i o jej autorovi. Vstup na akciu je voľný. Informovala o tom Zuzana Golaková.

Prvé podujatie z tohtoročnej série popoludní s názvom Radosť byť seniorom organizujú v nedeľu 15. apríla od 15:00 v hoteli Devín v Bratislave. Podujatie prinesie odborné prednášky, ktoré sa týkajú zdravia, rozvoja osobnosti, medzigeneračných vzťahov, či umenia. Odborníčka z centra Memory poradí ako si precvičovať pamäť a udržiavať ju v kondícii. „Šediny sú dnes módnym trendom a sú elegantným doplnkom mnohých dám a pánov v najlepšom veku. Postarať sa o ne a umocniť ich krásu naučia účastníkov špecialisti z vlasového štúdia,“ spomínajú organizátori v tlačovej správe. Zistiť ako si udržiavať dobré medzigeneračné vzťahy budú môcť so psychologičkou a priamo od riaditeľky Slovenskej národnej galérie sa dozvedia o programe galérie určenom špeciálne pre seniorov. „Vyvrcholením popoludnia bude posedenie s bývalou hlásateľkou Adou Strakovou, speváčkou Marcelou Laiferovou a hercom Františkom Kovárom. Pri káve sa podelia o životné spomienky a rady ako v zdraví a s dobrými vzťahmi s okolím žiť šťastný a naplnený seniorský život,“ doplnila informácie o programe manažérka projektu Radosť byť seniorom Soňa Deglovičová. Toto podujatie je však už vypredané, ďalšie bude 29. septembra.

Do povedomia Bratislavčanov v dôchodkovom veku sa organizácia Stále dobrí snaží vniesť vnímanie starnutia bez stresu a ako zaujímavú kapitolu života. V kaviarni Berlinka organizujú pravidelné stretnutia pod názvom Čaj o piatej. Súčasťou je aj tančiareň, v ktorej seniori tancujú pod vedením tanečných majstrov. Diskusie o knihách priamo s ich autormi vedú seniori počas literárnych večerov, hudobné večery zas ponúkajú atmosféru s klasickou hudbou v súčasnom prevedení. Záujemcovia o program v apríli a v máji nájdu na adrese www.staledobri.sk.

- - Inzercia - -