Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Premávku v meste dnes obmedzí beh i zhromaždenie

apríl 15, 2018 - 11:13
Národný beh Devín - Bratislava i zhromaždenie Za slušné Slovensko v hlavnom meste Bratislave si dnes vyžiadajú dočasné zmeny v doprave.

V nedeľu 15. apríla bude zmena v jazdách MHD pre beh približne od 8:00 do 13:00. Dopravný podnik Bratislava (DPB) o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Týka sa to električkových liniek č. 4 a 8 a autobusových liniek č. 29, 30, 37, 32, 39, 50 a 70.

Električková linka č. 4 bude premávať medzi zastávkami Kamenné námestie (Špitálska ulica) a Kráľovské údolie (Nábr. arm. gen. L. Svobodu) obojsmerne cez Námestie SNP, Kapucínsku a tunel. Linka č. 8 cestujúcich odvezie v smere do mesta od zastávky Blumentál cez Špitálsku a Námestie SNP. Od zastávky Námestie SNP bude do Ružinova premávať po stálej trase. Podrobný prehľad premávky autobusov nájdu záujemcovia na oficiálnej webovej stránke DPB.

Najstaršie atletické podujatie na Slovensku, Národný beh Devín – Bratislava, bude v nedeľu 15. apríla. Organizátormi podujatia sú Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy (STaRZ) a Hlavné mesto SR Bratislava. Štart bežcov je spod Hradu Devín a cieľ na Rázusovom nábreží. Vyhlasovanie výsledkov bude na Hviezdoslavovom námestí. Organizátori očakávajú účasť viac ako 6 000 bežcov, medzi ktorými pobeží tento rok aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer.

Polícia upozorňuje aj na obmedzenia v doprave počas nedeľného zhromaždenia Za slušné Slovensko. Ako informovali agentúru SITA, od približne 15:00 do ukončenia podujatia bude obmedzená doprava na Námestí SNP, Šafárikovom námestí, Štúrovej ulici i v priľahlých uliciach Starého Mesta. Ide napríklad o ulice Tobrucká, Dobrovičova, Talerova, Grösslingová, Jesenského a Dunajská. Týka sa to aj Kamenného námestia, Špitálskej ulice, Klobučníckej, Uršulínskej, Medenej ulice a Hurbanovho námestia. Informácie dnes poskytla bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková. DPB uvádza, že v nedeľu pre zhromaždenie od 16:00 vylúčia premávku električiek 1, 3, 4, 6, 7, 8 a 9 v úseku Šafárikovo námestie - Štúrova - Jesenského - Námestie SNP a Špitálska. Podrobný prehľad premávky týchto električiek nájdu záujemcovia na oficiálnej webovej stránke DPB.

Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú tento týždeň v nedeľu na východnom Slovensku v Humennom a na západe krajiny v Bratislave. Organizátori pripomínajú, že od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uplynulo už takmer šesť týždňov. „Napriek prísľubom politikov o systémových zmenách a vyvodení personálnej zodpovednosti nenastali, najmä v rezorte vnútra, žiadne reálne zmeny,“ uvádzajú. Zhromaždenie Za slušné Slovensko bude v nedeľu o 16:00 na Nám. SNP v Bratislave.

- - Inzercia - -