Dnes je piatok, 18.január 2019, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalskí poslanci rozdelili na dotácie takmer 75-tisíc eur

apríl 24, 2018 - 23:53
Bratislavská mestská časť Petržalka podporí občianske združenia i neziskové organizácie dotáciami v celkovej výške takmer 75-tisíc eur.

Sumu 74 998 eur zo svojho rozpočtu dá samospráva na podporu poradenského centra i na terénnu sociálnu prácu. Poskytnutie dotácií nad dvetisíc eur pre jedného žiadateľa na dnešnom zasadnutí petržalského zastupiteľstva schválili miestni poslanci.

Petržalskí poslanci sa dnes zhodli, že občianske združenie Jokerit bude mať na podporu hokejbalu päťtisíc eur. Nezisková organizácia Depaul Slovensko dostane peniaze na projekt s názvom Iba zdravý človek sa vie pohnúť ďalej. Samospráva ho podporí sumou 2 533 eur. Vyše dvetisíc eur bude mať na svoj rozvoj aj občianske združenie Doplhins, klub pre telesne a zrakovo postihnutých. Na prípravu a účasť na Majstrovstvách Európy v plávaní im mestská časť prispeje sumou 2 197 eur. Občianske združenie Odyseus dostane 2 169 eur na výkon terénnej sociálnej práce v projekte s názvom Chráň sa sám.

Všetky doručené žiadosti prerokovali príslušné oddelenia miestneho úradu i odborné komisie miestneho zastupiteľstva. Celková suma žiadostí o dotácie nad 2 000 eur bola 223 061 eur. K dispozícií na rozdelenie bolo v súlade so schváleným rozpočtom 75-tisíc eur. Starosta rozhodoval o rozdelení dotácií do dvetisíc eur, na čo mal z rozpočtu vyčlenených 25-tisíc eur. Spolu petržalské zastupiteľstvo na tento rok vyčlenilo na dotácie 100-tisíc eur.

Dotácie do dvetisíc eur schvaľuje starosta Petržalky Vladimír Bajan. Ako rozhodol, samospráva dá peniaze napríklad Združeniu nezávislých expertov pre otázky dejín a života zahraničných Slovákov na napísanie publikácie o Petržalke. Dotáciu dostane aj Občianske združenie Život v meste na projekt s názvom MDD Ovsištské námestie a aktivity pri príležitosti 30. výročia založenia ZŠ Pankúchova.

Naše aktivity: 

- - Inzercia - -