Dnes je pondelok, 24.september 2018, meniny má: Ľuboš, Ľubor
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ateliéry v Novej Cvernovke predstavia svoju prácu verejnosti už ôsmykrát!

apríl 25, 2018 - 14:39
Deň otvorených ateliérov 2018, je mestský festival zameraný na prezentáciu tvorby súčasnej komunity ateliérnikov sídliacej v priestoroch Novej Cvernovky, kreatívneho a kultúrneho centra.

Ide o ôsmy ročník, ktorý započal svoju tradíciu v areáli bývalej Cvernovky na Páričkovej ulici a už druhý rok sa spolu s ateliérmi teší z nových priestorov bývalej strednej priemyselnej školy chemickej na Račianskej 78. V čase od 10:00 do 22:00 svoje brány verejnosti otvorí 50 ateliérov dizajnérov, maliarov, fotografov, architektov, filmárov, ale aj hudobných skúšobní či remeselných dielní a predstavia svoju prácu, ktorej sa počas roka venujú.

,,Prvý máj je symbolicky prepojený so sviatkom práce, preto tento deň pracovného pokoja ateliéry oslávia prezentáciou svojich prác. V Novej Cvernovke sú už kreatívci udomácnení, práca ale nekončí. Každý deň sa nový priestor posúva a ďalej zveľaďuje nielen pre jeho obyvateľov ale aj pre verejnosť. A práve preto je téma “Práce” motívom aktuálneho ročníka podujatia 1.MÁJ - Deň otvorených ateliérov a jeho sprievodného programu. Úlohou návštevníkov bude objavovať, kam sa centrum od minulého roka posunulo, pýtať sa a baviť sa,” hovorí Paula Poštolková, produkčná mestského festivalu.

Zaujímavý program

Vypnite hlavu na joge, oživte telo na tanečnom workshope v telocvični. Pozrite si krátke filmy na tému práca, predpremiéru dokumentu z cyklu Budujeme Slovensko alebo dokument o prestavbe školy na kultúrne centrum. Diskutujte o recyklácii s Fashion Recycling a Crafting Plastics. Deti sa zabavia na tvorivých dielňach, animákoch, bábkovom divadle Morgonrock, interaktívnom predstavení v Edudrame, koncerte Pánka alebo na ihrisku v Park de Palma. 

Nová Cvernovka sa v priebehu uplynulých mesiacov stala centrom, ktoré prepája rastúcu komunitu ľudí - umelcov, dizajnérov, občianskych aktivistov a aj všetkých tých, ktorí ich tvorbu a myšlienky zdieľajú a podporujú. A 1. mája sa jej priestory otvoria už o veľký kus zrevitalizované aj pre množstvo ďalších. Je skvelý pocit vedieť, že aj vďaka nášmu dielu podpory si môže z tohto miesta odnášať zážitky stále viac Bratislavčanov, vrátane rodín aj s tými najmenšími," hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB, ktorá je dlhodobým partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke a zapojila sa aj do príprav aktivít nielen pre deti.

Čau o piatej

Program ateliérov budú podvečer sprevádzať Čau o piatej - čítanie Jany Oľhovej, Petra Šimuna, Richarda Stankeho z diel Ivana Kadlečíka, koncerty Vec s kapelou, Koala Voice, Tusté Baletky, Saténové Ruky a Duhan.

Vstupné je symbolické 1 euro. Celý program návštevníci nájdu na 1maj.nadaciacvernovka.sk alebo priamo v evente facebook.com/events/187262082044379/

Na mestský festival 1.MÁJ - Deň otvorených ateliérov sa dostanete aj ekologickými spôsobmi dopravy, akými sú chôdza, bicykel alebo mestská hromadná doprava. Užite si príjemný deň na piatich poschodiach a v záhrade na predmestí kultúry v Novej Cvernovke!

Naše aktivity: 

- - Inzercia - -