Dnes je sobota, 24.august 2019, meniny má: Bartolomej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské bábkové divadlo začínajú oddnes rekonštruovať

apríl 26, 2018 - 20:16
Bratislavské bábkové divadlo na Dunajskej ulici začínajú oddnes rekonštruovať. Na tlačovej konferencii to novinárom oznámil predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba s tým, že divadlo budú rekonštruovať po desiatich rokoch.

 “Je tu ešte jedna vec, ktorá poteší subdodávateľov. V prípade, ak by subdodávateľom náš hlavný kontraktor neplatil, tak kraj bude oprávnené náklady vyplácať priamo,“ uviedol Droba.

Podľa riaditeľa Odboru investičných činností, správy majetku a verejného obstarávania BSK Pavla Líšku zhotoviteľ, ktorý bude rekonštruovať divadlo, vzišiel z verejnej súťaže, v ktorej boli predložené štyri ponuky. “Kritériom bola najnižšia cena a úspešný uchádzač predložil ponuku za vyše dva a pol milióna eur. Zhotoviteľ sa zároveň zaviazal, že rekonštrukciu uskutoční do 24 mesiacov,“ uviedol Líška. Rekonštrukciu bude financovať Bratislavský samosprávny kraj.

Na margo rekonštrukčných prác v exteriéri aj v interiéri divadla riaditeľka realizácie projektov spoločnosti EURO - BUILDING, a.s., víťaza verejnej súťaže Silvia Havránková uviedla, že rekonštrukcia Bratislavského bábkového divadla bude rozsiahla. “V historickej budove v dvorovej časti budeme vymieňať krytinu, okná, ďalej budeme obnovovať fasádu. V zadnej časti všetky pôvodné objekty zbúrame a postavia sa nanovo. Nové budú tiež podlahy, strecha, akustika, vybavenie, hľadisko, javisko a aj javisková technika,“ povedala Silvia Havránková.

Bratislavské bábkové divadlo vzniklo v roku 1957 pod názvom Štátne bábkové divadlo a v súčasnosti patrí do zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Na konte má 183 premiér a viac ako 13-tisíc predstavení nielen na Slovensku, ale aj vo svete, ako aj množstvo významných ocenení z medzinárodných festivalov. Prechodným domovom bábkového divadla sa stali bývalé priestory Radošinského naivného divadla na Škultétyho ulici.

- - Inzercia - -