Dnes je štvrtok, 21.február 2019, meniny má: Eleonóra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

TIP NA VÍKEND: Bratislavský Majáles

máj 03, 2018 - 14:12
Festivalovú sezónu v hlavnom meste SR Bratislave aj tento rok otvorí Bratislavský majáles. V poradí jedenásty ročník podujatia bude od piatka 4. mája do nedele 6. mája na Tyršovom nábreží na petržalskom brehu Dunaja v Bratislave.

Chýbať nebudú slovenskí hudobníci Hex či skupina Polemic, pripravených je aj viacero sprievodných podujatí. Hlavné mesto SR Bratislava o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Vstup na všetky podujatia je voľný.

Koncertný program Bratislavského majálesu odštartuje v piatok popoludní. V piatok večer príde na hlavné pódium zabaviť ľudí slovenský rapper Vec. V sobotu 5. mája vystúpi od 15:20 postupne päť kapiel, ktoré reprezentujú rôzne žánre slovenskej hudobnej scény. Na hlavnom pódiu budú počas soboty Medial Banana, po nich záver dňa bude patriť skupine Polemic.

Aj v hlavnom nedeľňajšom koncertnom programe, ktorý sa začne krátko po 15:00, vystúpi päť interpretov. Na festivale budú po roku Vrbovskí víťazi. Nasledovať budú umelci Szidi Tobias & Band, po 19:00 príde návštevníkom festivalu zaspievať speváčka Jana Kirschner. Posledný koncert pred ohňostrojom odohrá kapela Hex, ktorá doteraz ako jediná hrala na všetkých predchádzajúcich desiatich ročníkoch festivalu. Vyvrcholením festivalu bude takmer desaťminútový ohňostroj, ktorý odpália z plavidla uprostred Dunaja. Ohňostroj bude možné sledovať z oboch brehov a vypukne v nedeľu 6. mája okolo 21:45.

Súčasťou Bratislavského majálesu bude aj cyklopelotón Župná dvadsiatka. Cezhraničná cyklojazda bude viesť po dunajskom nábreží, Petržalke, Kopčanoch, ako aj rakúskych obciach Berg a Kitsee. Registrácia účastníkov bude od 10:00 na Tyršovom nábreží. Svoj stan bude mať na festivale aj Café Európa. Dobré riešenia dopravy v Bratislave?, Na halušky mi nesiahaj! alebo Na Slovensku po bruselsky – ovládne nás EÚ? sú témy diskusií s odborníkmi, ktoré tento rok v stane zaznejú. Na festivale si návštevníci budú môcť užiť aj detskú zónu s programom pre deti aj dospelých, adrenalínovú zábavu ako aj stánky viacerých občianskych združení. O pitný režim i stravovanie návštevníkov majálesu sa postará veľká gastrozóna.

Autá odporúčajú organizátori nechať doma, parkovanie bude obmedzené. Na majáles sa môžu ľudia dostať pešo po Starom moste alebo po Moste SNP. Záujemcov, ktorí chcú prísť na majáles mestskou hromadnou dopravu, do blízkosti festivalovej zóny privezú autobusové linky č. 50, 80, 83, 84, 88, 91, 93, 94 a 95, zastávka je Aupark. Využiť tiež môžu električky č. 1 a 3, ktoré idú po Starom moste do Petržalky, vystúpiť treba na zastávke Sad Janka Kráľa.

Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otvára sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí pre verejnosť. Každoročne prináša live koncerty na nábreží, kreatívny trh slovenského handmade dizajnu, diskusné fórum Café Európa, programy pre deti, stánky občianskych aktivít a na záver ohňostroj na Dunaji. Bratislavský majáles organizuje rovnomenné občianske združenie pod záštitou a s podporou hlavného mesta SR Bratislavy, Bratislavského samosprávneho kraja, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, mestskej časti Staré Mesto a Bratislava Tourist Board.

- - Inzercia - -