Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mesto vybralo záujemcov na prenájom plôch pre legálne grafity

máj 06, 2018 - 23:40
Hlavné mesto vybralo záujemcov na prenájom voľných plôch pre grafity maľbu. O plochy prejavilo záujem 15 jednotlivcov a 1 občianske združenie, pričom odborná komisia vybrala na každú plochu jedného žiadateľa. O prijatí návrhu na uzatvorenie zmluvy o výpožičke budú rokovať mestskí poslanci počas májového zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Hlavné mesto ešte začiatkom apríla vypísalo výzvu, do ktorej sa mohli záujemcovia prihlásiť prostredníctvom vyplnenie dotazníka na webovej stránke mesta. Dotazník mohli vypĺňať do 17. apríla, následne v druhej polovici apríla zasadla odborná komisia, ktorá vybrala úspešných uchádzačov. Do projektu sa prihlásilo 15 jednotlivcov a 1 občianske združenie, ktoré sa venuje legálnej tvorbe grafitov. Dvaja uchádzači nesplnili stanovené podmienky a do rozhodujúceho výberu sa nedostali.

O návrhu komisie bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo na májovom zasadnutí. Po odsúhlasení mestským zastupiteľstvom vybraní uchádzači uzatvoria zmluvu o výpožičke na dané plochy po dobu jedného roka.

Medzi vybranými plochami sú mostové piliere, ktoré sa nachádzajú na území Bratislavy a sú v správe samosprávy. Hlavné mesto poskytne vybraným uchádzačom dané objekty, ktoré môžu okrášliť podľa vlastného uváženia, avšak v súlade so zmluvnými podmienkami. Medzi nimi je napríklad maľba bez hanlivého, vulgárneho, pohoršujúceho či spoločensky, nábožensky alebo politicky neprístupného motívu. 

 Zoznam plôch (hypertextové prepojenie):

Most – 090A – Most na Rondeli D1 Prístavný most

Most – 059 Romanova ulica

Most – 166.1 Panónska cesta – Janíkov dvor – pravá strana

Most - 166.2 Panónska cesta – Janíkov dvor – ľavá strana

Most - 007 Slovnaftská ulica - Malý Dunaj

Most 63 – 006P Popradská ulica - Malý Dunaj – pravá strana           

Most 63 – 006L Popradská ulica – Malý Dunaj – ľavá strana

Ide o pilotný projekt hlavného mesta, ktorého cieľom je skultúrnenie a skrášlenie niektorých verejných priestorov a zlepšiť komunikáciu a spoluprácu s grafity komunitou, ktorá sa výrazným spôsobom podieľa na vzhľade verejných priestranstiev mesta.

Zdroj: bratislava.sk

- - Inzercia - -